Fuhuş çetesine büyük operasyon

0 231

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; yağma, uyuşturucu ticareti, darp, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçları işleyen çeteye yönelik olarak Mardin, Diyarbakır ve İstanbul’da eş zamanlı bir operasyon yaptı.

Yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda 30 yaşındaki çete lideri İdris İnçi’nin de bulunduğu 25 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

EVLERİNDE ÇIKANLAR ŞOKE ETTİ

Operasyon düzenlenen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda; 86 gram esrar,  11 gram kokain, 1 adet otomatik tabanca, 25 bin 172 hap,5 adet tabanca, silahlara ait şarjör, 3 adet kuru sıkı ve 166 adet fişek ile çok sayıda çalıntı mal ve ziynet eşyası ele geçirildi. İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden çete lideri İdris İnçi ve 9 kişi tutuklanırken 11 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. Ayrıca savcılıkta etkin pişmanlık yasasından 4 kişi yararlandı.

TECAVÜZ ETTİĞİ KIZI ÇETE LİDERİ YAPMIŞ

Çete lideri İdris İnçi’nin yaşı küçük kızlara zorla fuhuş yaptırdığı öne sürülürken, daha önce cinsel istismarda bulunduğu ve hamile bıraktığı  17 yaşında G.K.’yı fuhuş şebekesinin başına getirdiği belirlendi. G.K., adliyede yapılan sorgusunun ardından mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

CEZAEVİNDEN ÇIKTI, ÇETE KURDU

Daha önce işlediği bir cinayet suçundan cezaevinde yatan çete lideri İdris İnçi’nin, tahliye olduktan sonra fuhuş ,uyuşturucu ve hırsızlık ve çetesi kurduğu, cezaevinden çıktıktan sonra kurduğu çeteye Diyarbakır polisinin yaptığı başarılı operasyonları nedeniyle İstanbul’a kaçtığı belirlendi. İnçi’nin ayrıca İstanbul’da  ‘torbacı’ tabir edilen uyuşturucu satıcılarını yönettiği tespit edilirken, İdris İnci’nin bir iş için Diyarbakır’a dönünce yakalanarak operasyon kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.