Çekiçle banka soymaya kalkıştı

0 116

Adana’nın Seyhan ilçesi, Gürselpaşa Mahallesi’nde son yıların en ilginç hırsızlık girişimi yaşandı. Hırsızlık suçundan daha önce sabıka kaydı bulunan Osman B. özel bir banka şubesine giderek yanında getirdiği çekiçle banka şubesinin camını kırmaya başladı.

VATANDAŞLARI BIÇAKLA TEHDİT ETTİ

Osman B. Banka şubesinin camlarını çekiçle kırarken aynı zamanda diğer elinde bulunan bıçakla kendisine müdahale etmek isteyen vatandaşlara kendisine karışmaması ve müdahale etmemesi için tehditler savurdu.

ÇEKİÇLE BANKA CAMINI KIRDI

Osman B., elindeki çekiçle bir süre bankanın camına vurarak banka şubesinin camını kırdı. Olaylar esnasında banka şubesine yakın bir yerde ikamet etmekte olan bankanın özel güvenlik görevlisi, kendisine haber verilmesi üzerine bankaya geldi. Özel güvenlik görevlisi önce Osman B.’yi konuşarak ikna etmek istedi. Güvenlik görevlisinin ikna çabalarına kayıtsız kalan Osman B.’yi etkisiz hale getirmek için özel güvenlik görevlisi Osman B. adındaki elinde çekiç ve bıçak olan şahsın üzerine atladı.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Özel güvenlik görevlisi bir süre zanlı ile boğuştuktan sonra vatandaşların yardımı ile soyguncuyu etkisiz hale getirdi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri elindeki bıçak ve çekiç alınan soygun şüphelisini gözaltına alırken bu anları bir vatandaş cep telefonu ile saniye saniye kaydetti.

CEZAEVİNE GİRMEK İÇİN YAPMIŞ

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Osman B. emniyete götürüldü. Emniyette ilk ifadesinde Osman B. “ Ailemle aramda sorunlar vardı, sadece cezaevine girmek için yaptım” dediği öğrenildi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Adliyeye sevk edilen Osman B. burada Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.