ABD’nin terörizm raporu mücadelemizden alıkoyamaz

0 34

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) düzenlenen “Geleceğin Meslekleri Mesleklerin Geleceği Kongresi”nde konuşma yaptı.

Oktay konuşmasında, ülkenin en önemli zenginliğinin sürdürülebilir kalkınmaya öncülük eden insan kaynağı olduğunu ifade etti.

İnsan kaynağının yanı sıra iş dünyasının da değişen çalışma yaşamına göre kendisini konumlandırması gerektiğini vurgulayan Oktay, günümüzle gelecek gerçekliğinin iyi okuması gerektiğini belirtti.

Meslek ve iş gücü piyasasındaki dönüşümün izlenerek stratejik kamu politikalarının bir bütünlük içinde sunmak için gerekli olan adımların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da atmaya devam edeceklerini kaydeden Oktay, Türkiye’yi akademisiyle, iş dünyasıyla, sanayisiyle her alanda güçlendirip büyütürken eli kanlı terör örgütleriyle sürdürülen mücadelenin de kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi, Oktay, “ABD’nin hazırladığı terörizm raporu ne FETÖ ne de YPG terör örgütüyle olan mücadelemizden bizi alıkoyamaz. Ne zaman ayağa kalksak, gelişmeye başlasak, ufka baksak, önümüz, ayaklarımız terör örgütleriyle prangalanmaya çalışılmaktadır” dedi.

Buna kesinlikle izin verilmeyeceğinin altını çizen Oktay, akademi dünyasından da Trükiye’nin haklı mücadelesinin tüm dünyaya güçlü şekilde anlatılması hususunda destek beklediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, geleceğin mesleklerinin küresel gelişmeler ışığında belirlense de Türkiye’de mesleklerin geleceğini belirleyecek olanın Türkiye olduğunu, sahip olunan altyapı ve insani sermayeni resminin ne kadar iyi çekip gelişmeler ışığında hangi alanlara ihtiyacın olduğunu ne kadar isabetli bir şekilde belirlenirse, adımların o kadar sağlam atılabileceğini bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.