Kurtulmuş: Terör örgütlerini tarihin çöplüğüne atacağız

0 27

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin sürdürdüğü terörle mücadeleyi kazanacağını belirterek, “Şehitlerimizin bu kahramanca destansı direnişi ve mücadelesi sayesinde Allah’ın izniyle bu terör örgütlerinin tamamını biz bir şekilde tarihin çöplüğüne atacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin büyük meydan okumalarla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Kurtulmuş, “Bu meydan okumalara karşı da bizi ayakta tutacak olan şey, neyin ne olduğunu iyi şekilde anlamak, büyük resmin farkına varmak ve içeride dirliğimizi, kardeşliğimizi, insicamımızı en güzel şekilde koruyarak cümle aleme karşı uyanık olmak ve Türkiye’nin bundan sonraki hedeflerini gerçekleştirmektir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin, daha güçlü bir ülke olarak bu bölgede ayakta durmasını istemeyen odakların saldırılarına devam edeceklerini bildiklerini dile getiren Kurtulmuş, “Özellikle son dönemlerde terör örgütleri üzerinden bir şekilde Türkiye hizaya çekilmeye, bloke edilmeye çalışılıyor. Aslında bu yeni bir şey de değil” dedi.

PKK üzerinden neredeyse 40 yıldır Türkiye’nin bir şekilde ayaklarına pranga vurulmaya çalışıldığına işaret eden Kurtulmuş, “Kararlı ve dirayetli bir şekilde çok şükür bu tehlikeyi ciddi şekilde bertaraf ettik ama bu sefer hemen Suriye’nin kuzeyinde sınırlarımızın hemen güneyinde yine PKK’nın şubesi olan terör örgütleri vasıtasıyla Türkiye köşeye sıkıştırılmaya çalışıldı. Cumhurbaşkanlığımızın başkomutanlığında, dirayetinde, onun öncülüğünde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahramanca, fedakarca müdahalesiyle Barış Pınarı Harekatı’nda başarı sağladık. Orada emperyalistlerin tuzaklarını, oyunlarını yani bölgeyi daha fazla bölüp parçalamak için, orada bir terör koridoru oluşturma tezlerini çürüterek onları bir kenara attık ama öyle görünüyor ki terör örgütleri üzerinden Türkiye’ye karşı saldırılar devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.