CHP’ye demokrasi eleştirisi

0 35

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, CHP’ye eleştirerek, her yaptıklarıyla demokrasiye zarar verdiklerini öne sürdü. “Her eylemleriyle siyaseti küçük düşürüyorlar” diyen Aslan, “Her cümleleri milletimizin itibarını, onurunu zedeliyor. Düşün artık milletin yakasından. Müflis siyasetiyle, millete sözünün olmamasıyla, kuruyan dimağıyla CHP, eski alışkanlıklarından kurtulamadığını, kurtulamayacağını, adeta tekrar tekrar teyit ediyor” diye konuştu.

CHP’nin, “müflis siyasetiyle, millete sözünün olmamasıyla, kuruyan dimağıyla eski alışkanlıklarından kurtulamadığını” söyleyen Arslan, Arslan, demokrasinin öncelikle konuşmak, müzakere etmek, tokalaşmak, sarılmak olduğunu, kavga, kin ve herkesin birbirine hınçla yaklaştığı bir ortamda gelecek hayallerinin suya düşeceğini vurguladı.

Sorunları her zaman dış güçlerle izah etmeyi kendisinin de istemediğini kaydeden Arslan, bu kadar genç, dinamik, atılım bekleyen bir toplumda; farklı seslerin çıkabildiği siyasi hayatta, dış güçlerin en çok uyumu bozmak, toplumsal birliği, kardeşliği bölüp parçalamak istediğini söyledi.

Arslan, “Bizim zenginliğimiz, gücümüz, dünyada bileğimizin bükülmemesinin tek nedeni, millet bütünlüğümüzü her şart altında koruyabilmemiz. Açıkça dünyaya demokrasi dersi verebiliyoruz. Ne derece siyasi ayrılıklar, kavgalar yaşasak da en son Barış Pınarı Harekatı’nda olduğu gibi mesele Türkiye olduğunda, mesele milletimizin geleceği olduğunda anında birleşebiliyoruz. Biz demokrasiye aşık bir milletiz. Biz demokrasiyi özlemle, sabırla, umutla beklemiş, elde ettiğinde de terk etmemek için sıkı sıkı sarılan bir milletiz” ifadelerini kullandı.

CHP’li bir siyasetçinin her zamanki egemen dille “had bildirmekten” söz açtığına işaret eden Arslan, “Sokaklarda birileri kendilerini bu milletin, bu insanların sahibiymiş gibi davranıp kadınların hayat tarzlarına müdahale etmeye kalkışıyor. Bir milletvekili Meclis kürsüsünden alenen sokaklara çıkma, sokakları karıştırma çağrısı yapıyor” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.