Akbank’tan ihracatçılara a’dan z’ye destek!

0 118

Akbank, Türk ekonomisinin istikrarlı olarak büyümesinde kritik öneme sahip olan ihracatı desteklemek amacı ile Ocak 2019’da başlattığı kampanyasını, ihracatçılardan gelen yoğun talep üzerine, üstelik paket içeriğini de zenginleştirerek sürdürüyor.

Akbank, ihracatın finansmanına ilişkin “a’dan z’ye” her aşamada ihracatçının maliyetlerini düşürürken, sağladığı dijital hizmetleriyle de işlerini kolaylaştırıyor.

İhracata destek için 1 yıla kadar ihracat taahhütlü TL/Döviz kredilerinde ve ihracat faktoring finansmanında uygun fiyatlar sunan Akbank, yenilenen “İhracatçının Gücü Paketi” ile ilk 1000 ihracatçıya mil puan hediyesinden ücretsiz dijital dış ticaret tarifesine, Akbank Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden FX Platform ile avantajlı kur işlemlerinden ücretsiz swift takibi hizmetine kadar müşterilerine ihtiyaç duydukları her konuda destek veriyor.

Akbank olarak ülke ekonomisini desteklemek üzere ürünler geliştirdiklerini vurgulayan Akbank Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, “Bu görevimizi yerine getirirken en çok odaklandığımız konulardan birisi de, ekonomimizin ihtiyacı olan dövizin sağlanmasında çaba gösteren ihracatçılarımızın yanında durmak, onların çabalarını desteklemek, işlerini kolaylaştırmak” dedi ve ekledi:  “İhracatçılarımıza finansmanı en elverişli koşullarda sağlarken, mevzuat ve ihracat işlemleri konularında da yanlarında duruyor, ülke genelindeki dış ticaret yöneticilerimizle müşterilerimize her an dış ticaret destek hizmetimizi vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yılbaşında müşterilerimize sunduğumuz İhracatçının Gücü Paketimize yeni özellikler kazandırdık” dedi.

Tugal, paketin yeni özelliklerine dikkat çekerek “Akbank olarak ayırdığımız kaynak kapsamında ihracatın finansmanını 1 yıla kadar vadelerle “yeni işlek, spot ve aylık eşit taksitli” kredilerde avantajlı faiz oranları ile destekliyoruz. Ayrıcalıklı faiz oranlarını içeren bu kredilerde alt limiti 100,000 USD/ EUR/ TL, üst limiti de 10,000,000 USD/EUR/TL olarak belirledik. Ek olarak Euro ve Dolar cinsi ihracat faktoring finansmanında da aynı faiz fırsatını sunuyoruz. Türkiye’de dış ticaret deyince ilk akla gelen banka olma hedefiyle, Eximbank’a hitaben verilen teminat mektuplarına da avantajlı komisyon oranları ile aracılık ediyoruz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.