TÜGİAD’dan AB’ye çıkarma

0 55

Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu’nun (YES for Europe) Genel Kurulu Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlendi. Avrupa’da 20’den fazla ülkenin üyesi olduğu Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu YES for Europe’un Genel Kurulu’na katılmak üzere Brüksel’e hareket eden Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) heyeti, YES for Europe Genel Kurulu’nun yanı sıra bir dizi temaslarda bulundu.

Temaslar, yoğun iş birliğinde olduğu TÜSİAD’ın Brüksel temsilciliği ziyareti ile başladı e üç gün sürdü. Avrupa’daki Türk iş dünyasının çalışmaların yanı sıra Business Europe ve Avrupa Birliği projeleri ile ilgili bilgi edinen heyet, TÜGİAD’ın Avrupa’daki organizasyonu ve politikasını TÜSİAD ile paylaştı.

TÜGİAD heyeti ikinci günde, üyesi olduğu ve bünyesinde 500 binden fazla şirketi barındıran YES for Europe (Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu) genel kuruluna katıldı. Genel Kurulun yapıldığı saatlerde heyetin bir kısmı ihracat ve yatırım ajansı olan Hub Brussels ile görüştü.

Heyet, ziyaretinin son günü ise Türkiye’nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi; Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü ve Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü Türkiye Masası Şefi Bernard Brunet ile temaslarda bulundu.

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili olarak, “İhracatımızın yüzde 60’ını Avrupa Bölgesine gerçekleştiriyoruz, bu nedenle en büyük ticari ortağımız Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimizin artarak devam etmesi hedefiyle, TÜGİAD olarak çalışmalarımızı azimle sürdürmekteyiz. Üyesi olduğumuz ve aktif olarak TÜGİAD ve Türkiye tanıtımı yaptığımız uluslararası kurumlar üzerinden Avrupa Birliği’ndeki genç iş adamlarına, Türkiye’nin ve TÜGİAD’ın vizyonunu anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye Avrupa Birliği için, Avrupa Birliği de Türkiye için vazgeçilmez bir ortaktır” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.