Ünal: Pes etmek yok

0 37

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mahir Ünal, güçlü durulması, umudun ve inancın arttırılması gerektiğini vurgulayarak, “Korku yok, pes etmek yok, kaygı yok, endişe yok, karamsarlık yok. Bunlar bize yakışmaz. Çünkü biz uzun bir yoldan geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Teröristlerin, siyasi ve sivil toplum ayağı uzantılarının, terörle mücadeleyi sanki demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere karşı verilmiş bir mücadele gibi çarpıttığını belirten Ünal, “Şimdi bunlar Kandil’den emir alıp, silahların gölgesinde siyaset yapıp, o gencecik fidanların dağa çıkarılmasının sorumluları olanlar, Diyarbakır’daki annelerin her bir damla gözyaşının müsebbibi olanlar, 40 yıldan beri bu ülkedeki Kürk kardeşlerimizin sırtından, ama Kürtlükle ve Kürt meselesiyle uzaktan yakından ilgisi olmayanlar bize neden bahsediyorlar? Demokrasiden, barıştan bahsediyorlar” dedi.

Bugün sözün de kararın da egemenliğin de milletin kendisinde olduğunu vurgulayan Ünal, bu mücadeleyi, 1950’lerde “Yeter, söz de karar da milletindir” diyen Adnan Menderes’in başlattığını, Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın sürdürdüğünü, bayraktarlığını da Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüttüğünü kaydetti.

2012 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katıldıklarını ve oradaki heyetler arası görüşmede silahlı insansız hava aracı istediklerini, ancak verilmediğini anlatan Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Teröristlere binlerce tır silahı ücretsiz gönderenler bize parasıyla neyi vermediler? Silahı vermediler. Peki biz ne yaptık? Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘kötü komşu, bizi ev sahibi yaptı’. Şimdi biz insansız hava aracı, silahlı insansız hava aracı ve en son TİHA dediğimiz Akıncı yine insansız hava aracını şu anda kullanıyor muyuz? Kullanıyoruz. Bizim askerimiz Barış Pınarı’nda Suriye’ye girdiğinde Başkomutan Cumhurbaşkanı karargahından canlı olarak askerimizin önünde, arkasında herhangi bir risk var mı yok mu, izleyebiliyordu. Nereden nereye geldik.Türkiye bunu başardı. Peki Kemal Efendi ne dedi konuşmasında? Dedi ki ‘savunma sanayini Erdoğan’ın ailesi ele geçiriyor’. E be insafsız, e be vicdansız, bu insanlar 30 senedir gece gündüz yatmadan, uyumadan bu ülkeye aşkla bağlı oldukları için Türkiye’nin savunma sanayisine katkı sunmaya çalışan insanlar… 30 sene önce hayatlarında Tayyip Erdoğan mı var bu insanların? Siz aynısını Nuri Demirağ’a yaptınız, Vecihi Hürkuş’a yaptınız. Sizin bu ülkede uçak üreten Nuri Demirağ’a neler yaptığınızı tarih yazıyor. O yüzden Nuri Demirağ’a, Vecihi Hürkuş’a yapılanları unutursak bugün Bayraktar ailesine yapılmak istenenler bize normal gelmeye başlar.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.