Kandemir: Vesayet odaklarını çukurlara gömdük

0 39

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Türkiye’de vesayet odaklarını başlarını kaldıramayacakları halde gerilettiklerini ve çukurlara gömdüklerini ifade ederek, “Şimdi dünyada vesayete karşı sesimizi, sözümü yükseltiyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünyanın neresinde mazlum ve mağdur varsa onun sözü, itirazı olmanın mücadelesini veriyoruz” dedi.

Türkiye’de vesayete karşı hak ve hakkaniyetin yanında durma mücadelesini küresel düzeyde liderlikle seslendirdiklerini vurgulayan Kandemir, “Türkiye’de vesayet odaklarını başlarını kaldıramayacakları şekilde gerilettik ve çukurlara gömdük, bin şükür. Şimdi dünyada vesayete karşı sesimizi, sözümü yükseltiyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünyanın neresinde mazlum ve mağdur varsa onun sözü, itirazı olmanın mücadelesini veriyoruz” diye konuştu.

Kandemir, teşkilat mensuplarının benlik davasına düşmeden “bizi” nasıl inşa ederiz hayaliyle gayret gösterdiklerini belirterek, AK Parti teşkilatının birbirlerini yiyerek beslenenlerden ve birilerinin emeğini zimmetine geçirenlerden olamayacağını aktardı.

Bu topraklara ait olmayanlar, yerli ve milli olmayanlar yalanlarla üzerlerine gelse de muvaffak olamayacaklarını vurgulayan Kandemir, “Geçen haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, televizyonda bir yalan fısıldadı. Bir gazeteci attı bir şey, o da arkasına takıldı. Cumhurbaşkanımız da bekledi belki utanırlar diye ama bunlarda utanma yok. Cumhurbaşkanımız ‘Ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, iddianı ispatla istifa edeceğim peki sen ne yapacaksın?’ dedi. Bu beyefendi ise yalanı ortaya çıkınca hiçbir şey olmamış gibi, onun kulağına fısıldayanlar ‘yanlış yaptık, özür diliyoruz’ dedi. Fakat yalan söylemeyi adet haline getiren Sayın Kılıçdaroğlu ise aynen yalanlarına başka yalanlar ekleyerek sıralamaya devam etti. Ne zaman Türkiye başaracak olsa ne zaman iyi bir şey yapsa bunların içine kurt düşer” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.