Özkoç: TBMM, karara en sert yanıtı vermeli

0 36

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ABD Senatosunun aldığı Ermeni kararı ile ilgili Genel Kurulda siyasi partilerin grup başkanvekilleri olarak tavırlarını sergilediklerini ifade etti.

Türkiye’nin geçmişiyle ilgili en küçük bir sıkıntısının olmadığını dile getiren Özkoç, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozacak bütün politikalara karşı uyanık olunması gerektiğini dile getirdi.

Özkoç, Genel Kurulda ABD Senatosunun Ermeni kararının yeniden ele alınması gerektiğini belirterek, “TBMM, bu karara en sert yanıtı vermeli” ifadelerini kullandı.

Genel Kurulda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi görüşülürken, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri ile Beşiktaş’taki terör saldırısıyla ilgili toplanan yardımlara ilişkin soru sorduğunu anlatan Özkoç, “CHP, AK Parti Grubunun saldırısına uğradı. Niçin? Bu paraları sorduğumuz için. Bizim ağzımızdan çıkan tek sözcük ‘şehit yakınlarının paralarını verin’ oldu” diye konuştu.

Engin Özkoç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler için toplanan yardımlarıyla ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda “Para fonda duruyor.”, Genel Kurulda ise “Hazinede duruyor” dediğini belirterek; “Hangisi doğru?” sorusunu yöneltti.

Özkoç, “Bu bütçe, Türkiye’nin bütün kaynaklarını bitirmiş şimdi de şehit yakınları için toplanan yardımlara göz dikmiştir. CHP, bu toplanan paraların mağdur ailelere bir an önce ulaştırılabilmesi için mücadelesine devam edecektir. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diyenlerin, şehitlerimize sahip çıkmasını istiyoruz” sözlerini sarf etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.