Genel başkanlık yarışında Kılıçdaroğlu’na destek

0 34

CHP’nin kongre süreçlerinin koordinasyonundan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “31 Mart ve 23 Haziran’ın mimarı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. Bu demokrasi mücadelesini, siyasi stratejiyi devam ettirmemiz gerekiyor Genel Başkanımızla birlikte. Önümüzdeki süreçte Genel Başkanımızla yürüyeceğiz” dedi.

Erkek, mahalle delege seçimlerinin bittiğini, ok sayıdaki mahallede demokratik seçimlerin yapıldığını, iki-üç listeli yerlerin de olduğunu vurguladı.

Bu tablonun sadece CHP’de yaşanabileceğini bildiren Erkek, ilçe kongrelerinin başladığını hatırlattı. Erkek, “İlçe kongrelerimiz, tek adaylı, iki, üç adaylı da olsa birlik beraberlik içinde son derece sevgi, saygı çerçevesinde geçiyor. Çünkü CHP iktidara yürüyor. CHP, topluma, kamuoyuna güven veriyor, ışık, umut, çözüm oldu. Herkes öyle görüyor. Kongrelerimiz çok güzel geçiyor. 27 Ocak itibarıyla ilçe kongrelerimiz tamamlanacak, şubatta il kongrelerimizi yapacak, sonra kurultay sürecimiz için yeni bir takvim yayınlayacağız” diye konuştu.

Kurultay tarihinin nisan sonu, mayıs ya da haziran aylarında olabileceğini belirten Erkek, buna partinin yetkili kurullarının karar vereceğini de söyledi.

Erkek, önemli bir kurultay yapacaklarını ifade ederek, kurultaydan sonra genel seçim, cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağına işaret etti. Türkiye’nin bugünkü mücadelesinin sağ-sol değil demokrasi mücadelesi olduğunu dile getiren Erkek, “Türkiye bir tek adam rejimine savruldu. Yapmamız gereken merkezine demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü koyan herkesle beraber, tek adam rejimine dur demek. Demokrasiyi tesis etmemiz lazım ülkemizde. Referandumdan itibaren başlayan bu demokrasi mücadelesini kararlılıkla büyüterek sürdürmemiz lazım. Bu bilinçle kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Birlik, beraberlik, uyum içinde kongrelerimizin geçmesi çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.