Ağıralioğlu: Simit stratejik ürün haline geldi

0 23

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, AK Parti’den ayrılanların parti kurma çalışmalarına yönelik olarak, “Demokrasiyi işler kılmak için her türlü fedakarlığı yapacağız” dedi.

Ağıralioğlu, Simit Sarayı ile ilgili iddialara değinerek, bankaların lüzumsuz kredileriyle oluşmuş bedelin millete yüklendiği, normal şartlarda tüccarların yapması gereken işleri devletin yapmaya başladığı bir sürecin yaşandığını belirtti.

ABD’nin yaptırım tehditlerini eleştiren Ağıralioğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bin yıldır buradadır, ilahi nihaye de burada kalacaktır. Buradaki menfaatlerimizi korumak hususunda hiç kimseden izin, icazet alacak bir devlet değiliz. Kendi hakkımızı koruyacak kadar tarihi sicilimiz ve gücümüz vardır. Biz de devletiz, çadır devleti değiliz. Bu anlamda devletin karşı karşıya bırakılacak olduğu hiçbir oldu bittiye İYİ Parti olarak razı olmayacağız.” diye konuştu.

Ağıralioğlu, bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ziraat Bankası’nın simit sarayını almasını tasvip etmem” yönünde açıklama yaptığını belirtilmesi üzerine, “Bankanın siyasi tasarruflarla oraya buraya verdiği kredilerden sonra gelinen noktadır. Simit sarayı biraz hasar verici oldu. Bankanın bir simit sarayı oldu. Bunca işin arasında bankanın simit satması, devletin simitçilik yapmaya başlaması 2023 hedefleriyle bir arada düşünüldüğünde simiti stratejik ürün haline getirdi. Tayyip Bey zannediyorum bu açıdan mevzuyu anlamsız bulmuştur, yani 2023 hedeflerine devletin stratejik ürün olarak simit satarak varabileceğine inanmamıştır. Bunu kabul edebiliyor olması kıymetli” değerlendirmesinde bulundu.

Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili bir soruya Ağıralioğlu, “GAP’ı dört başı mamur hale getirmek İstanbul’a kanal açmaktan çok daha anlamlı bir iştir” yanıtını verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.