DAP Yapı’dan ekonomiye yerli destek

0 49

Türkiye’nin en önemli konut üreticileri arasında olan DAP Yapı, sektördeki örnek bir atılımı gerçekleştirdi. Ülke ekonomisine sunduğu desteği, muhteşem bir törenle tanıtılan yerli otomobille devam ettirme kararı alan DAP Yapı, 200 adet şirket aracının değiştirilmesi kararını verdi.

İlk otomobil girişimi olan Devrim’den tam 58 yıl sonra tüm hakları Türkiye’ye ait olan yeni yerli araç TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) ile birlikte ülke ekonomisine destek vermeyi sürdüreceklerini açıklayan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyanın gündemine giren yerli girişime yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programı ile Gebze Bilişim Vadisi’nde tanıtılan yerli araç ile ilgili konuşan Ziya Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız tarafından tanıtımı yapılan yerli otomobilimiz, ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşmasında bir mihenk taşı olacaktır. Bunu sadece yerli bir araç olarak görmek; ‘Yeni ve Güçlü Türkiye’nin vizyonunu anlatmak için yetersizdir. Yerli ve milli otomobilimiz, bu ülke ve milletin 60 yıllık hayallerini temsil etmektedir” dedi.

Türkiye’nin 60 yıllık rüyasının gerçeğe dönüştüğünü ifade eden Yılmaz, “Kalbi her daim bu ülke için çarpan; kurulduğu günden bu yana ülkesi ve milleti için üreten, yatırım yapan, istihdam sağlayan DAP Yapı olarak, bu hayalin gerçek olmasında taşın altına elimizi koymaya hazırız. Bu kapsamda şirket bünyemizde yer alan 200 aracı, yerli otomobilimizle değiştireceğimizi, büyük bir gururla şimdiden taahhüt ederiz” ifadelerini kullanarak tüm güçlü şirketleri yerli otomobille ülke ekonomisine destek olmaya davet etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.