HDP’li vekil elektrik faturalarını ödemeyin dedi

0 35

Elektrik faturalarına kaçak elektrik ücretlerinin eklenmesi vatandaşların tepkilerine neden olurken Mardin’de yapılan HDP 3’üncü olağan il kongresinde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin konuşmaları vatandaşların tepkilerini daha da arttıracağa benziyor.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai  Temelli kongrede konuşurken gündemindeki konular elektrik faturaları ve Libya tezkeresi ön plana çıktı.

Temelli’nin yaptığı açıklamalarda askeri ekipmanlara harcanan paranın çok yüksek olduğunu belirtirken bu paraları halkın ödediği faturalardan çıkardıklarını iddia ederken bu konuda devleti eleştirmeye devam etti.

HER ELEKTRİK FATURASININ YARISI SİLAHA GİDİYOR

Temelli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Bir taraftan beton diğer taraftan mermi. Sonra birileri çıkıyor bu yaptıklarını halka hizmet vermiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Mardin yoksulluk yüzünden kıvranan bir şehrimiz. Mardin’de herkes mağdur. Halkı mağdur, esnafı mağdur. Kimse Mardin halkının her geçen gün daha da mağdur ve yoksullaştığını görmüyor, yaşam şartları her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Ekinlerinizi ekiyorsunuz sonra sulamaya kalktığınızda elektrik faturalarını ödeyemiyorsunuz. Sonra ne oluyor? Tabi ki elektrik borcunuzu ödeyemediğiniz için kapınıza haciz geliyor. O elektrik faturalarını incelediğinizde sadece elektrik parası ödemiyorsunuz. O faturalardan elde edilen paralar savaşa mı yoksa müteahhitlere mi gidiyor, kimlere finanse ediliyor. Ödediğiniz her 100 liralık faturadan aldıkları paranın 50 lirasını silahlanmaya harcıyorlar. İşte devletin anlamsız bütçe anlayışı budur” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.