CHP’li Belediye Başkanına partisinin ilçe teşkilatından sert tepki geldi

0 24

Alanya Pertek Belediye Başkanı CHP’li Ruhan Alan 35 kişiyi geçtiğimiz hafta belediye kadrosundan işçi olarak aldı. Alınan bu kişilerin belediye başkanının akrabası olduğu iddia edilince duruma Pertek ilçesinde yaşayan binlerce vatandaş tepki gösterdi. Tepkilerin artması üzerine Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan belediye binası önünde basın açıklaması yapmak istedi.

Belediye başkanın açıklama yapacağını duyan bir grup vatandaş belediye binasının önünde toplandılar. Belediye Başkanı Ruhan Alan tepkili vatandaşlara yaptığı açıklamada “ İşe alınanların ihtiyaç sahibi olduğunu, herkese karşı tarafsız ve şeffaf davranmaya devam ettiklerini” söyledi. “Genel başkanımızın daha önce defalarca yaptığı açıklamada olduğu gibi seçildikten sonra siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak herkese eşit hizmetle mükellefiz. Belki de beni eleştiren kişiler farklı siyasi partilileri işe almış olmamdan dolayı hakkımda böyle iddialar ortaya atmıştır. İşe aldığım herkes bu ilçede yaşıyor ve bu işe muhtaç insanlardır. Bu aslında bizim ne kadar tarafsız ve şeffaf olduğumuzun göstergesidir. İlçe halkının sıkıntılarını gidermek adına yoğun bir çaba harcıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da işe ve aşa ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın istihdam edilmesi için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Başkanın açıklamalarını dinleyen kalabalık Alan’ın açıklamalarını yaptığı anlarda kendisini sürekli olarak yuhalayıp, ıslıklayarak “Başkan istifa” diyerek tepkilerini gösterdiler. Tepki gösteren vatandaşlardan bir kadın baygınlık geçirmesi üzerine sağlık görevlileri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

CHP İLÇE BAŞKANI DA TEPKİ GÖSTERDİ 

 

CHP Pertek İlçe Başkanı Abidin Erdoğan Belediye Başkanı Alan’ın işe alımlarına yönelik tepki göstererek yaptığı açıklamada “İşçi alımında kamu vicdanın yaralandığını ve bu durumdan herkesin rahatsız olduğunu” söyledi. Açıklamalarına devam eden Erdoğan “Arada orta bir yol bulunacaktır. Ben ilçe başkanı olarak bu durumdan oldukça rahatsızım. Bu işçi alımları daha düzgün, daha sağlıklı yapılabilirdi ama yapılmadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.