Bir Diyarbakır annesi daha evladına kavuştu

0 39

3 Eylül 2019 tarihinde Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiası oturma eylemine başlayan ailelerden bir tanesi daha evlatlarına kavuştu. Şırnak’ın Silopi ilçesi Habur sınır kapısına dün akşam saatlerinde gelen 5 terörist teslim oldular. Teslim olan teröristlerden birinin HDP il binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerinden Halime Kadran’ın torunu olduğu öğrenildi. Burada yapılan resmi işlemlerin ardından İbrahim Halil Kadran Diyarbakır’a sevk edildi.

 “DUALARIM KABUL OLDU”

Halime Kadran’a torununun kendisinin gelerek güvenlik güçlerine teslim olduğu bilgisi verilmesi üzerine Halime Kadran, kızı ile birlikte Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne geldi. Halime Kadran burada büyük bir heyecanla torununu beklerken torununun kapıda gözükmesi üzerine koşup sarıldı. Yaşadığı heyecana kalbi dayanamayan Halime Kadran kısa bir süreli baygınlık geçirdi. Torununun elini bir an bile olsun bırakmayan nine daha sonra torunu ile birlikte kameralar karşısına geçti.

Kameralar karşısında torunu ile konuşan Halime Kadran “ Oğlum İbrahim sen misin, bu eller senin mi?  Dualarım kabul oldu, sana çok şükür tekrar kavuştum” diyerek gözyaşı döktü.

Basın mensupları karşısında torununun elini bir an olsun bırakmayan Halime Kadran’ın gözlerinden mutluluk akıyordu. Daha sonra teslim olan torunu İbrahim Halil Kadran ifadesi alınmak üzere sorgu odasına alındı.

Torunu için 31 Aralık 2019 günü HDP İl Başkanlığı binasına gelerek eylemine başlayan Halime Kadran torunum bulunana kadar buradan ayrılmayacağını açıklamış ve eyleme başladıktan 10 gün sonra  torunun teslim oldu.

İbrahim Halil Kadran’ın henüz 17 yaşında iken 2014 yılında teröristler tarafından Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kandırılarak dağa kaçırılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.