Doğa Koleji önünde bu sefer öğretmenler için eylem yapıldı

0 35

Bugün öğle saatlerinde 150 kişilik bir grup Ataşehir’de bulunan Doğa Koleji Genel Müdürlük önünde bir eylem gerçekleştirdi. Eylemi yapanlar Doğa Koleji’nde eğitim gören öğrencilerin velileri olurken bu kez de öğretmenlerine destek olmak için gerçekleştirdiler. Eylemde bazı öğrenci velileri “ Öğretmenleri parasız bırakmayın, Öğretmen mutsuz öğrenci mutsuz” yazılı pankartlar taşırken İTÜ Vakfı’na devredilen Doğa Koleji öğretmenlerinin ve çalışan personelin maaşlarının hala ödenmediklerini iddia ettiler.

Doğa Koleji Genel Müdürlük önünde eylem yapanlar adına yapılan basın açıklamasında “Okulumuzda yaşananları nasıl ifade edebiliriz biz dahi bilmiyoruz. Bir çok öğretmenimiz “Okula derse gelmek için yol param dahi yok”, Faturamı ödeyemediğim için doğal gazım kapandı, soğuktan evimde donuyorum” , Bu akşam ki yemeğimi öğlen okul kantininden aldım” gibi ifadeler duyuyoruz. Bu sözleri söyleyen öğretmenler, bunları yaşarken çocuklarımıza ne kadar verimli eğitim verebilirler. Öğretmenlerimiz evlerine ekmek alacak durumda değiller.  Bir çoğu faturalarını ödeyememiş vaziyette zor durumda yaşam mücadelesi veriyorlar. Öğretmenlerimize yaklaşık 5 aydan beri maş verilmiyor, sadece öğretmenler değil kolejin tüm personeline maaş ödenmemiş. Bu öğretmenlerin ve personelin maaşları ödenmedikçe hiçbir veli gelecek sen bu okulda evladı için kayıt yenilemeyecektir” dedi.

Öğretmelere destek için gelen velilerde yaptıkları açıklamada “ Öğretmenlerimiz çok büyük bir özveri ile çocuklarımıza eğitim verirken personelde aynı şekilde çocuklarımıza destek oldu. Onları yalnız bırakmadılar ama bu durum nereye kadar devam edecek. Onların da çocukları var, onların da bir aileleri ve çocukları var. İTÜ Vakfı öncelikle öğretmenlerin ve personelin maaş sorunlarını çözmesi gerekiyor. Bazılarımızın çocukları dersini bırakıp eve geliyor. Çünkü öğretmenini mutsuz görüyor ve bundan dolayı kendi de mutsuz oluyor. Bir çok çocuğumuzun büyük hedefleri varken şimdi bu yaşananlardan dolayı bir çoğu hedef küçültmek zorunda kaldı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.