Kılıçdaroğlu’ndan ilginç talimat

0 48

Ahmet Davutoğlu AK Parti’den istifa ettikten sonra siyasi arenada tekrar boy göstermek için Gelecek Partisi’ni kurdu. Ali Babacan’dan AK Parti ile yollarını ayırdıktan sonra yeni bir parti kurmak için kurmayları ile harekete geçerek siyasete kuracağı yeni bir çatı altında devam etmek için çalışmalarına hız vermiş durumda.

Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurması, Ali Babacan’ın da yeni parti kurma çalışmalarına başlaması üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partililere talimat vererek kesinlikle Davutoğlu ve Babacan’ın eleştirilmemesi talimatını verdiği iddia ediliyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ilk seçimlerde Davutoğlu ve Babacan ile ittifak kurarak daha güçlü ve seçimden karlı çıkmak için iş birliği yapmayı düşündüğü ve bu iki ismin ittifaka ne kadar oy kazandırabileceğinin araştırılması için talimatlar verdiği öğrenildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a düzenleği basın toplantısında basın mensupları Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesi hakkında sorular sordular.

Öztrak, basın mensuplarının sorduğu soruya “Türkiye’nin bu durumda olmasının nedeni ve  bu duruma getiren belli. Yeni kurulan partilerin yetkililerin yaptıkları açıklamalarına baktığımızda onlarla aynı noktada olduğumuzu görüyoruz. Hepimiz ortak bir noktada buluşuyoruz. Ülkemizde bir çok sorun varken ortaya çıkacak ittifakı görmemek imkansız. Biz CHP olarak bu ittifakın gerçekleşmesi için gereken her şeyi yapmaya hazırız” diyerek ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.