Ak Parti grup toplantısında duygu dolu anlar

0 27

Bugün yapılan AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YPG tarafından Mardin’in Nusaybin ilçesine yapılan havan saldırısı sonucu şehit olan Mehmet Şirin Demir’in kızı Gülay Demir’i kürsüde ağırladı.

Gülay Demir’i kürsüye çağırmadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi; “Hainler her zaman ki gibi yine sivilleri hedef aldı. YPG tarafından yapılan saldırılarda 22 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. Mehmet Şirin’de bu şehitlerimizden birisi.  Önümde şu an bulunan bu saksı onun kabrinden alınmış toprak. Bunu bana kızı getirdi ve ben bu kızımızı huzurlarınıza davet etmek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın daveti üzerine kürsüye gelen Gülay Demir AK Parti grubunda bulunanları duygulandıran “ Beni buraya davet ettiğiniz için, kendimi bana sanki evimde hissi verdiğiniz için herkese çok teşekkür ediyorum. Sadece babam için değil, tüm şehit ve gazilerimiz için o kadar çok söylenecek söz var ki. Ne kadar söylersem söyleyeyim kelimeler öksüz, boynu bükük kalacak. Yıllardır birileri tarafından Kürt çocukları üzerinden çeşitli tiyatrolar oynandı. Ama artık o tiyatrolar bitti. Ben Mardin’de doğup büyümüş olsam da 81 ilin her karış toprağı benim vatanım. Türk bayrağı altında okudum. Gücüm ne kadar yetecek bilmiyorum ama babamın bana hayatı boyunca öğrettiği bütün ilkeleri uygulayacağıma söz veriyorum.  Babam bana en çok teşekkür etmeyi ve affetmeyi öğretti. Bir insanın kalbini kırmanın canını almak kadar günah olduğunu babamdan öğrendim. Ben bugün burada babasını kaybetmiş şehit kızları olarak ayakta durmayı başaran yiğit kızlara selamlarımı gönderiyorum” sözleri üzerine salonda bulunan herkes dakikalarca Gülay Demir’i alkışladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.