Oğlunu bıçaklayan baba ilk duruşmada tahliye oldu

0 33

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Bolu’ya bağlı Doğancı köyünde meydana gelen olayda iddialara göre Bolu Belediyesi’nde taşeron işçi olarak çalışan Cihan Dönmez maddi konular yüzünden oğlu Şahin Dönmez ile tartışırken oğlunu karnından bıçakladıktan sonra evden kaçtı. Yakınları tarafından hastaneye kaldırılan Şahin Dönmez’in tedavisine başlanırken polis olay yerinden kaçan Cihan Dönmez’i yakaladı. Adliyeye sevk edilen baba Cihan Dönmez tutuklanarak cezaevine gönderilirken oğul Şahin Dönmez ise geçirdiği ameliyatlar sonrasında 20 santimetre bağırsağını kaybetti.

Baba Dönmez , ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklu olarak  yargılandığı Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya baba ve oğul birlikte katılırken mahkemede ifade veren baba Cihan Dönmez “ Olay günü alkol alırken oğlum geldi. Oğlum da eve geldiğinde alkollüydü. Daha önce yeğenimle sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparken konuştuğumuz konulardan dolayı evimizi yeğenime vereceğimi düşünerek bana bağırmaya başladı. Aramızdaki tartışma büyüdü ve oğlum benim yüzüme tükürünce bende oğluma tokat attım. Oğlumda bana yumruk atınca ayakkabılığın yan tarafından bulunan bıçakla kendimi korumak isterken bıçağı salladım ve oğluma geldi. Eşim oğlumu bıçakladığımı söyleyince korkup evden kaçtım. Asla evladımı öldürmek gibi bir niyetim yoktu” dedi.

Oğul Şahin Dönmez ise verdiği ifadesinde “Babasına saygısız davranışlar sergilediği için pişman olduğunu, babasının kendisini korumak isterken bıçağın kendisine isabet ettiğini ve bu olayda babasının kusuru olmadığını” söyledi.

Mahkemede bulunan tanıkların dinlenmesinin ardından sanık avukatı müvekkili Cihan Dönmez’in tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti sanığın kaçma şüphesi bulunmadığından tutuksuz yargılanmasına karar verirken mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.