Yediği dayak 16 yaşındaki gencin psikolojisini bozdu

0 41

Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi’nde meydana gelen olayda bilinmeyen bir nedende dolayı sosyal medya üzerinden  M. İ.U. ile M.Ç. tartışma çıktı. Olaydan bir gün sonra M.Ç. tartıştığı arkadaşı M.İ.U.’nun evine giderek kendisinden özür diledi. M.Ç .daha sonra , M.İ.U.’yu telefonla arayarak kendisini Saray Caddesi üzerindeki bir dükkana davet etti.  M.Ç., burada üzerinde bulundurduğu bıçakla M. İ.U.’yu bıçakla tehdit ettikten sora darp etti. M.Ç, M.İ.U’yu darp ederken yanında bulunan arkadaşı B.B.’ye cep telefonu ile kayda aldırdıktan sonra çektikleri görüntüleri M.İ.U. ve arkadaşlarına gönderdi.

Yaşanan olayı öğrenen ve çocuklarının darp edildiği görüntüleri izleyen M.İ.U.’nun ailesi, polise giderek şikayetçi oldu. Ailenin yaptığı şikayet üzerine Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, M.Ç. ve B.B.’yi gözaltına aldı.

Oğlunun darp edilmesinden sonra psikolojik tedavi görmeye başladığını kaydeden anne Fethiye U., olay sonrası evlerinde yaşananları şöyle anlattı:

“Olayın yaşandığı gün oğlum eve geldiğinde yüzünde kızarıklık gördüm. ‘Yüzüne ne olduğunu” sorduğumda bana cevap vermeden odasına gitti. Kapıdan oğlumun iç çekerek ağladığını duydum ama üstüne gitmek istemedim. Daha sonra oğlumun telefonuna bakarak ağladığını görünce babası neden ağladığını sorduğunda babasının sorusunu geçiştirmiş. Daha sonra babası oğlumun telefonunu elinden alıp mesajlara bakınca olayı öğrenince bana da söyledi. Biz de hemen polise giderek şikayetçi olduk. Bu olayları öğrendikten sonra iki gün boyunca uyuyamadık. Aile olarak psikolojik tedavi görüyoruz. Aile Oğlum yüzüne ne oldu’ dedim, bir şey olmadığını söyledi. Ama o gün üzgündü. Odasına çekilerek, içlenip ağlıyordu. Birkaç gün sonra oğlum telefona gelen mesaja bakarak ağlamaya başlamış, babası ne olduğunu sormuş. Babasına da ‘bir şey yok’ demiş. Eşim daha sonra telefonu alınca görüntüleri görmüş, daha sonra da bana gösterdi. Ardından da polisleri arayıp, Şehit Özen Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetlerimizi bildirdik. Biz bu durumdan çok rahatsız olduk. Görüntüleri gördükten sonra iki gün uyumadık, çocuğumun psikolojisi çok bozuldu. Psikolojik tedavi görüyoruz. Biz bile çok etkilendik. Ben bu duruma yetkililerin el atmasını istiyorum. Gerçekten çok mağdur olduk. Çocuğumun da bizim de psikolojimiz bozuldu.”

M.İ.U. ise yaptığı açıklamada “Olay günü beni sosyal medya üzerinden tehdit etti ve küfürler etti. Bende karşılık verdim. Daha sonra beni aradı ve özür diledi. Sonra bize geldi kahve içtik ve beraber dışarı çıktık. Sonra beni bir sokağa getirdi ve dükkana soktu. Bir arkadaşının eline kamera verdi ve beni bıçakla tehdit ederek dükkanda bulunan bir sandalyeye oturtarak beni darp etti. Sonrasında da bu görüntüleri sosyal medyada ve arkadaşlarımla paylaştı. Olayı yaşadığım günden beri psikolojim bozuldu” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.