Beyoğlu sapıklarına ceza yağdı

0 22

21 Ocak 2017 tarihinde E.Y. ve F.H.E adındaki kadınlar eğlenmek için İstanbul Beyoğlu Balo Sokak yakınlarında kendilerine yaklaşan Rıdvan adlı bir kişi tarafından darp edildiler. Darp edilen kadınlardan F.H.E adındaki kadın aldığı darbeler sonrası bayıldı. Bayılan genç kadını sırtına alan saldırgan Dursun Aydemir ve Engin Kayıran’ın bulunduğu binaya götürdü.
DARP EDEN SALDIRGAN BULUNAMADI
Yaşanan olaylardan üç gün sonra şikayetçi olan F.H.E, kendisine Kayıran ve Aydemir tarafından tecavüze uğradığını söyledi.Şikayet üzerine polis ekipleri Dursun Aydemir ve Engin Kayıran’ı yakalayarak gözaltına alınırken, genç kadını darp ederek bayıltıp ve sırtında taşıyarak binaya götüren Rıdvan adlı saldırgan bulunamadığı için hakkında yasal işlem yapılamadı.
Gözaltına alınan iki şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı “nitelikli cinsel saldırı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından iddianame hazırlandı ve Engin Kayıran ve Dursun Aydemir tutuklanarak cezaevine gönderildiler.
İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına başlanan Kayıran ve Aydemir’in yargılanmaları sonrasında mahkeme heyeti Engin Kayıran’a 24 yıl, Dursun Aydemir’e de 20 yıl hapis cezası verdi.
KARARI YARGITAY DA ONADI
Mahkemenin verdiği karara itiraz eden taraflar dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, dosyada yaptığı inceleme sonrasında İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının usul ve yasaya uygun olduğunu gerekçe göstererek, tarafların istinaf başvurularını esastan reddetti İstinaf Mahkemesi’nin verdiği karara yapılan itiraz üzerine dava dosyası bu kez Yargıtay’a gönderildi. Dava dosyası hakkında 3 Aralık 2019 tarihinde Yargıtay 14. Ceza Dairesi tarafların temyiz taleplerini reddederek mahkemenin verdiği kararı onadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.