Akılalmaz dolandırıcılık

0 35

Beykoz’da restoran işletmeciliği yapan Erdoğan Öztaş, bir süredir müşterisi olan birisi tarafından dolandırıldığı gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan Aktaş yaptığı açıklamada “Yaklaşık bir buçuk yıl önce restoranıma gelen R.B. adındaki bir kişi daha sonra yanında başka kişilerle gelip gitmeye ve tüm ödemeleri de nakit yapıyordu. İş yeri sahibi olarak tüm müşterilerimle iletişim kurduğum gibi R.B. ile iletişim kurduğumda bana kendisinin eski bir müteahhit olduğunu ama artık Çanakkale’de yapımı devam eden köprü inşaatı çevresindeki arazileri uygun fiyata alıp yüksek karla sattığın söyledi.

Daha sonra bana istersem uygun arsalar bulacağımı ve kar edeceğimi söylediğinde denemek için kabul ettim. Önce bana 50 bin liraya bir arsa aldırdı ve bu arsayı kısa bir süre sonra 65 bin liraya sattık. Ardından 100 bin liraya bir arsa aldık ve bunu da 125 bin liraya sattık. Bu şekilde kendisi ile 3-4 iş yaptık ve iyi para kazandık” dedi.

Daha sonra başka arasalar aldıktan sonra R.B. adlı şahsa uğraşamadım. Bir gün restoranıma gelen iki kişi de R.B.’ye ulaşamadıklarını söylediler. Bende bu kişilerle sohbet ederken R.B. adlı kişinin aynı yöntemle bu kişilere yanaştığını öğrendim. Bize en son aldırdığı yeri e-devlet’ten kontrol ettiğimizde 3-4 yer beklerken bir arsa çıktı. O da 40/3 şeklinde. 40 kişi ortaklı hiçbir değeri olmayan bir yer çıktı. R.B benim haricimde kuyumcu, polis, tesisatçı ve perdeci gibi esnafları aynı yöntemle dolandırmış. Benim şu an kaybım 750 bin lira civarında. Bu kişiye ulaşabilecek ortak bir tanıdığım da yok” diyerek mağduriyetini ifade etti.

Erdoğan Öztaş’ın avukatı da yaptığı açıklamada “R.B. hakkında suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilim haricinde başka mağdur insanlarda var. Yaklaşık tüm bu insanların 2 milyon ile 3 milyon lira arasında dolandırmış. Henüz savcılık soruşturması yapılıyor, soruşturma bittikten sonra R.B. hakkında kamu davası açılacak” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.