Palu ailesi davasında yeni gelişmeler

0 23

Aylardır kamuoyunda ‘Palu ailesi’ olarak bilinen ailenin Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki görülen bugünkü duruşmasında Palu ailesinin tüm bireyleri ve avukatları katıldı.  Mahkeme öncesi adliye binasında geniş güvenlik önlemleri alınırken tutuklu sanıklar adliye binasına arka kapıdan alındılar.

Mahkemede tutuklu sanıklardan Tuncer Ustael verdiği ifadesinde “ üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Harun Palu’nun ifadeleri yalandır. Tanhal ailesinin işlediği cinayetlerin ortaya çıkmaması için Meryem’i öldürdüler” dedi.

Baba Harun Palu ise mahkemede verdiği ifadesinde “Meryem’in öldürüldüğü tarihte ben cezaevinde yatıyordum. Ziyaretime gelen Fatih Palu’ya Meryem’i sorduğumda bana “Tuncer Meryem’i öldürdü. Öldürmeden önce 25 gün aç bıraktı. Bu süreçte devamlı Meryem’i dövdüğünü ve Meryem’in cesedinin. Körfez ilçesi 95 Evler tarafında bir yerlere gömüldüğünü ama kimin gömdüğünü bilmediğini” söyledi. Cezaevinden çıkar çıkmaz eşimi de yanıma alarak karakola giderek şikayetçi oldum ama kızımın cenazesi bulunamadı ve dosya kapandı” diye konuştu

İfadesine devam eden Harun Palu “ Eşim cezaevine gelerek Tanhal ailesi kan davası başlattı ve bizleri tehdit ediyorlar diyerek kan davasını bitirmek için benden evin tapusunu istedi. Ben de eşime evimin tapusunu verirken ona parayı Tuncer’e değil kendi kardeşine vermesini söylememe rağmen tapuyu Tuncer’e vermiş ve Tuncer’de evi satıp parasını yemiş” dedi.

 

Mahkemede ifadesine başvurulan Havva Palu ise “ Ben Tuncer’e asla yardım etmedim. İlk göz ağrım olan Meryem’i ölmeden mezara koyabilir miyim? Bunlar yalan söylüyor. Melike ve Meryem’i biz öldürmedik. Ben çocuklarımı öldürmek istemedim. Ama bunlar kızımı kendileri gibi yalancı yaptılar. Suçsuzum beraatimi istiyorum” dedi.

Cumhuriyet savcısı, açıkladığı mütalaasında Meryem Tanhal’ı ‘nitelikli öldürme’, ve ‘tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürmek’ suçlarından sanık Tuncer Ustael’in,  ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçundan 5 yıl hapse, ‘Meryem Tanhal’a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak’ suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.