Memur yapacağım diyerek 400 bin lira tokatladı

0 50

Batman’da meydana gelen olayda bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan S.E. adındaki bir kişi özel bir hastanenin kantininde çalışan eski arkadaşı Mehmet Erdoğu’ya kendisine 20 bin lira vermesi halinde devlet memuru yapabileceğini teklif etti. Mehmet Erdoğu yakın arkadaşı S.E.’nin teklifini düşünmeden kabul ederek kendisine elden 5 bin lira nakit para ve banka havalesi ile de 15 bin lira ödedi. Erdoğu’nun devlet memuru olmak için para ödemesinin ardından eşi Çiçek Erdoğu, kardeşi ve 12 kişi daha S.E.’ye para ödedi. Bir süre sonra S.E. adlı devlet memuruna ulaşamayan bu kişiler dolandırıldıklarını anladılar.

Konu hakkında açıklama Mehmet Erdoğu “ S.E. benim hem 25 yıllık arkadaşım hem komşum olur. Bana seni devlet memuru yapacağım demesi üzerine hiç düşünmeden kendisine 20 bin lirayı ödedim. Akrabalarımı ve dostlarımı da S.E.’ye yönlendirdim. Benim yönlendirdiğim herkes S.E.’ye para ödedi. Sonra birden kendisinden haber alamayınca dolandırıldığımızı anladık. Ben ve arkadaşlarımdan yaklaşık 400 bin lira para aldı. S.E. en son amcasını aramış. Bunu duyunca amcasına gittik. Amcası da bize 10 gün içinde mağdur olan herkesin paralarını vereceğim demiş. Ama aradan 4 ay geçmesine rağmen ne bizleri aradı ne paramızı geri ödedi. Bazı yakınlarım S.E.’yi tanımadıkları halde bana güvenip paralarını verdiler ve bende o paraları S.E.’ye verdim. Şimdi o insanlarda paralarını benden istiyorlar. S.E. hakkında 2 kez mahkemeye müracaat ettik ama sonuç alamadık. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

 

“15 bin TL bankadan kendisine para gönderdim. Dekont bende duruyor. 5 bin TL’yi de nakit olarak verdim. Sonra çevremdeki dostlarımı da kendisine yönlendirdim. Bir süre sonra S.E.’den haber alamaz olduk. Bana inanarak ona para verenler, paralarını benden istiyor. Ben ve eşimle birlikte 21 kişi mağdur olduk. S.E., hem komşumuz hem de 25 yılık arkadaşım. Bizi memur yapacağı vaadiyle kandırdı. Bizden aldığı 400 bin TL’ye yakın parayla 20 Ekim 2019’dan beri kayıp. Ona ulaşamıyoruz. Amcasının evine gittik, amcasını aramıştı, 10 gün içinde gelip o insanların parasını vereceğim demişti. Ama 3- 4 aydır gelip bu paraları teslim etmedi. Şu an ben de mağdurum, çocuklarım okullarından oldu. Bu dönem karne alamadılar. Bu insanlar rahatsız ediyordu beni. Onlar da haklı olarak, onlar da bana güvenerek geldi. Ben aracı oldum bu insanlara, bu yüzden onlar da beni tanıyordular. Kaçan arkadaşı pek tanımıyordular. Paralarını benden istiyorlar. S.E.’nin bulunmasını istiyorum. 2 kez mahkemeye başvurduk ama bir sonuç alamadık. Mağduriyetimize bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Mehmet Eroğlu’nun eşi Çiçek Erdoğu ise ailecek mağdur olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bir çare istiyoruz. Çocuklarımız için. Dolandırıldık. Bu 20 kişi de eşimden paralarını istiyor. S.E. isimli şahıs kaçıp gitti. Bizi perişan durumda bırakıp kaçıp gitti. Çocuklarım perişan, biz perişan. Ev, bark yok, şu an iş güç yok. Bunun bulunmasını istiyorum. Devletimizden bir çare istiyoruz yani. Çocuklarım perişan durumdalar. Adres değiştirdiğimiz için çocuklarımız okulda karne alamadılar. 4 aydır her gün her gün ıstırap çekiyorum. S. E.’nin bulunmasını istiyorum. Bu kişi paraları götürdü, bizden istiyorlar. Eşim de bir TL üzerinde yok. İş güç yok, şu an kaçıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.