İBB’den işten çıkarılan işçilerin eylemi devam ediyor

0 39

İBB tarafından yerel seçimlerin ardından haksız olarak işten çıkartıldığını iddia eden işçilerin eyleminde 150 güne gelindi  İBB tarafından işten çıkarılan işçiler Saraçhane’de bulunan belediye binası önündeki eylemlerinde işten çıkartılan işçiler adına konuşan eylem komitesi başkanı Umut Aydoğan, mesai saatinin bitiminin ardından kendilerine atılan gurur kırıcı bir mesajla işten atıldıklarını ifade etti.

“İşten çıkartıldıkları ilk günden bu yana işlerini geri almak için mücadele verdiklerini, yerel seçimler öncesi CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, seçimler sonrasında hiç kimseyi işten çıkartmayacaklarına dair defalarca şeref ve namus sözü vermelerine rağmen bu sözü seçimlerin hemen ertesinde unutarak bizleri işten çıkardılar. Belediye ile defalarca görüşme talebimiz olmasına rağmen karşımıza muhatap olarak kimse çıkmadı” diye ifade etti.

İşten çıkartıldıklarından bu yana geçen 5 aylık süreçte gece-gündüz, soğuk-sıcak demeden sesimizi duyurmak için beton üzerinde yatarak mücadele verdiklerini ifade eden Aydoğan, tek amaçlarının işlerini geri almak olduğunu kaydetti.

Arkadaşlarının mağduriyetini anlatan Aydoğan açıklamasına şöyle devam etti “ Şu an aramızda aylardır ev kiralarını ödeyemeyen arkadaşlarımız var. Faturalarını ödeyemediği için elektrikleri, doğalgazları kesilen işçi arkadaşlarımız var. Şu an aramızda eşi hamile olup yeterli gıda alamadığı için çocuğunu kaybeden bir anne ve baba var aramızda. Bu olayların tek sorumlusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Eyleme başladığımız ilk günden bu yana en ufak bir taşkınlık yapmadık. Bizden oy isterken 16 milyonu kucaklayacağız diyen İmamoğlu nerede? Biz bu sloganların içinde değil miydik yoksa? diyerek sözlerini tamamladı.

Eylemciler açıklama sonrası İBB Başkanı İmamoğlu’na yönelik yaptıkları besteyi seslendirip, çeşitli sloganlar attılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.