Böyle hainlik az görülür

0 114

19 Kasım 2019 tarihinde PKK’ya yönelik çalışma yapan Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü PKK’ya yönelik yaptığı çalışma kapsamında, insansız hava aracıyla (İHA) yapılan fiziki takip sonucunda İçişleri Bakanlığı tarafından gri kategoride 500 bin lira ödülle aranan PKK’lı ‘Nirvana’ kod adlı Sema Tuncer ve ona yardım ile yataklık yapan 4 kişi Diyarbakır girişinde yakalandılar.

Alınan istihbaratlar neticesinde Lice’den İstanbul’a gitmek için yola çıktıkları ve temin edilen sahte kimlikle havayolu ile yurt dışına kaçacağı tespit edilen hakkında gizlilik kararı kaldırılan Sema Tuncer’in soruşturma dosyasındaki bilgilere ulaşıldı.

Dosyadaki bilgilere göre, teröristin yurt dışına kaçırılması için ilk etap olan havaalanına ulaşımını sağlamak için kullanılan otomobilin Mardin’de görev yapan Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı olduğu tespit edildi.

Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı, soruşturma dosyasına göre araçtakilerin kimlik kontrolünde yakalanmamasını sağlamak için kendi aracı ile götürmekle suçlanırken Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı’nın aracında olduğu Yekhevin Güzel ile ilişkisi olduğunu ve arkadaşının ricası ile terörist olduğunu bilmediği Sema Tuncer’i aracının boş olarak gitmesin diyerek aracı ile götürdüğünü iddia etti.

Terörist Sema Tuncer ise verdiği ifadesinde arkadaşı Yekhevin Güzel ile terör örgütünden kaçmak için annesi tarafından 14 bin Euro para ödediklerini ve bu parayı Yekhevin Güzel ile Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı’ya annesi tarafından peşin ödendiğini itiraf etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.