Kızını ve eski eşini öldürüp intihar etti

0 23

Antalya’nın Kepez ilçesinden eski eşi Esma Polat’ın Birol K.,hakkında 7 Nisan’a kadar olan uzaklaştırma kararına rağmen Birol K. eski eşinin evine gitti.  Evde ikili arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşanmaya başladı. Tartışma daha sonra daha da büyüyerek kavgaya dönüştüğü esnada Birol K. üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahı ile eski eşini vurarak öldürdü. Çiftin çocukları Ekin K. annesini kanlar içinde görünce balkona çıkarak “ Babam annemi öldürüyor ne olur yetişin” diye bağırmaya başladı. Komşular Ekin K.’nın çığlıkları üzerine durumu polis ve 112 Acil Servis ekibine bildirirken, yardım isteyen kızını cani baba elindeki silahla ateş ederek ağır yaralarken kendisini da aynı silahla vurdu.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri içeri girdiklerinde Esma Polat’ın cansız bedeni ile karşılaşırken sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan Ekin K. ve cani baba Birol K. ambulansla hastaneye kaldırıldılar. Hastanede doktorların tüm çabalarına rağmen Birol K. ile kızı Ekin K., kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiler.

Birol K. ve Esma Polat’ın daha önce Çorum’da yaşadıkları, aralarında yaşanan şiddetli geçimsizlik sonrası 4 yıl önce boşandıkları ve Esma Polat’ın 5 ay önce Antalya’nın Kepez ilçesine taşındığı öğrenilirken evde cinayetlerin işlendiği sırada çiftin 5 yaşındaki çocuklarının her şeyi gördüğü öğrenildi.

Cinayetin işlendiği gün Birol K.’nın aracı ile Çorum’dan çocuklarını görmek için geldiği evde aralarındaki tartışmanın bu sebepten olabileceği düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.