Kılıçdaroğlu iktidardan deprem vergisini sordu

0 34

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası dün bölgeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gitti Geceyi Elazığ’da bir otelde geçiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu sabah bir konuşma yaparken konuyu deprem için toplanan vergilere getirdi.

BU VERGİLERE NE OLDUĞUNU BİLMEK HAKKIMIZ

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında “Doğduğumuz günden itibaren vergi ödemeye başlıyoruz. Herkes şartları uygunsa vergisi ödemek zorundadır. Gölcük depreminden sonra vatandaş deprem vergisi ve özel iletişim vergisi ödemeye başladı.  Ben deprem sonrasında iktidara ‘Bu vergiler ne oldu? Bu vergilere ne yaptınız?’ dediğim an hemen kıyameti kopararak ağır hakaretlere maruz kaldım. Vatandaşın ödediği verginin nereye harcandığını bilmesi en doğal hakkı. Bu toplanan paralar nereye harcandı. Bunları sormak ve öğrenmek bir demokrasi gereğidir. Ben muntazam olarak vergimi ödüyorsam devlete de bu paranın nereye harcandığını soracağım. İktidar kendi cebinden harcama yapmıyor bizden topladığı vergi paralarını harcıyor. Ben sadece bunu sorunca bana kızdılar ve kıyameti kopardılar”

VAN’DAKİ DEPREMZEDELERE EVLER SATILDI

Benim bu soruma verdikleri tek cevap ‘Sen Van Depremi’nde neler yaptığımızı biliyor musun?’ Ben değil herkes biliyor o depremde 644 vatandaşımız hayatlarını kaybetti. ‘Van’a 20 milyar dolar para harcadık’ deniyor. Ne zaman?  Depremde 644 kişi öldükten sonra. Onlara sordum madem öyle o zaman bunu neden644 kişi ölmeden yapmadınız? Ben bu soruyu sordum ama ortada cevap yok. Deprem sonrası evet binalar yapıldı ama bu binaları bağışlamadınız depremzedelere para ile sattınız” dedim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.