Böyle vicdansızlık görülmedi

0 25

Mehtap Ateş adındaki genç kadın aşk yaşadığı Murat A. ile görüşmek için Konya’dan Adana’nın Ceyhan ilçesine geldi. Olayın meydana geldiği günün sabah erken saatlerinde gezmek için sevgilisi Murat A. ve Murat A.’nın arkadaşı Doğan T. İle birlikte otomobille il merkezine doğru seyrederken alkol aldığı öne sürülen Mehtap Ateş tuvalet ihtiyacı olduğunu söyleyerek Murat A.’dan otomobili durdurmasını istedi. Otomobilden inen Mehtap Ateş aradan uzun zaman geçmesine rağmen geri dönmeyince Murat A. ve Doğan T., kendisini aramaya başladı. Murat A.ve Doğan T. Yolun 100 metre ilerisinde savrulmuş ceset parçalarını gördüklerinde kıyafetlerinden cesedin Mehtap Ateş’e ait olduğunu anlayarak durumu polise bildirdiler.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ceset parçalarının yanında Ateş’in kimliğini ve üzeri kanlı fotoğrafını buldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken Mehtap Ateş’in bir kazaya kurban gittiğini ardından üzerinden bir çok aracın genç kadının cesedini çiğnediği tespit edilirken polis ekipleri yaptıkları araştırmalar sonrasına Mehtap Ateş’e ilk olarak hafifi ticari aracı ile H.Ö. isimli bir sürücünün çarptığını belirledi.

Polis ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu Mehtap Ateş’e çarptıktan sonra kaçarak ölümüne neden olan ticari aracın kaza sonrasında bir benzin istasyonundaki görüntülerine ulaştılar.

Benzin istasyonunun güvenlik kamera kayıtları incelendiğinde H.Ö.’nün benzin istasyonunda arka lastiğine takılan Mehtap Ateş’in montunu çıkartarak çöp kutusuna attıktan sonra aracındaki hasarı kontrol ettiği ve aracının farlarını tamir etmeye çalıştığı görüldü. Polisler çarpıp kaçan hafif ticari aracı Adana Havaalanında park halinde bulurken kazaya sebep olan H.Ö.’nün uçakla İstanbul’a gittiği tespit edildi.

Kazayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, şüpheliyi yakalamak için çalışmalara devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.