CHP Erzurum kongresi karıştı

0 26

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde bir otelde gerçekleştirilen  CHP Erzurum il kongresinde başkanlık yarışı için Bülent Oğuz ve gazeteci Orhan Bozkurt yarışırken başkanlık seçiminde divan başkanlığını CHP Mersin Milletvekili Mürsel Alban yaptı.

Orhan Bozkurt il başkanlığı seçimi öncesi kürsüye çıkarak bir konuşma yapmak istemesine rağmen salonda bulunan bazı partililer tarafından konuşturulmak istenmedi.

Kendisinin konuşmasını engelleyen kişilere, “Siz kimsiniz, delege ve partili bile değilsiniz” demesi üzerine Orhan  Bozkurt’a 15-20 kişilik grup tepki göstererek saldırıya geçti.

Bir anda yaşanan arbede sonrasında araya giren delegeler başkan adayı Orhan Bozkurt’u salon dışına çıkarırken yaşanan saldırı esnasında Bozkurt’un eşi Merve Bozkurt yere düşerek ayağını burkarken yaşanan olaylar zorlukla yatıştırıldı. Olayların bitiminin ardından yapılan seçimi 55 oyla Bülent Oğuz kazanarak CHP Erzurum il başkanı seçildi.

Seçimden sonra açıklamalarda bulunan Orhan Bozkurt “Salonda yaşanan olaylar sonrasında 10-15 delege korkarak salondan ayrıldı. Şahsıma yapılan saldırı ve tehditler sonrasında kongre salonunda gerginlik yaşandı. İlk konuşmamın ardından ikinci konuşma için kürsüye çıktığımda karşılıklı sataşmalar oldu. Üzerime saldırı yaşandı ve beni araya giren delegeler dışarı çıkarırken divan başkanı sanki tarafgir bir davranış sergiledi” dedi.

Açıklamalarına devam eden Bozkurt “Aslında linç girişiminden kurtuldum. 121 delege oy kullanacakken ben 50 oy alırken başkan olan arkadaş 55 oy aldı. 15 oy kullanılmadı ve bu oy kullanacak kişiler benim saldırıya uğramam üzerine korkarak salondan ayrıldılar. Seçim kuruluna bu konuda dilekçe vereceğim. CHP’de böyle şeylerin yaşanması çok üzücü” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.