Sabiha Gökçen’de bir uçak pistten çıktı 1 ölü var

0 26

İzmir-İstanbul seferini yapan bir yolcu uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na, iniş yaptıktan sonra pistten çıkarak toprak zemine kaydı. Toprak zemine kayması sonrasında uçak üç parçaya ayrılırken kaza sonrası uçakta ufak çaplı yangın meydana gelirken kaza yapan uçaktaki tüm yolcular tahliye edilirken olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ekipleri sevk edilirken İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada 1 kişi hayatını kaybetti.

Yaşanan uçak kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçakla ilgili açıklama yaptı. Meydana gelen kaza esnasında uçakta 177 yolcunun bulunduğunu uçağın pistten çıkış sebebi olarak da sert iniş yapan uçağın kırıma uğradığını belirterek bazı yolcuların uçaktan kendi imkanları ile uçaktan çıktıklarını, diğer yolcuların da acil servis birimleri tarafından uçaktan tahliye edildiklerini açıkladı.

Pegasus Havayollarına ait İzmir-İstanbul seferini yapan uçağın iniş yaptıktan sonra kayarak toprak zemine çıkmasının ardından iki saat süre ile Sabiha Gökçen Havalimanı trafiğe kapatılırken havada uçuş için izin bekleyen bir çok uçak başka havalimanlarına yönlendirildi.

Uçaktan yaralı olarak kurtarılan yolcuların 139 tanesinin kontrol ve tedavileri için 18 değişik hastaneye sevk edildikleri durumları diğer yolculardan daha ağır olanların Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ambulanslarla kaldırıldıkları öğrenilirken kaza esnasında uçakta  6 mürettebat, 2 bebek, 177 yolcu olmak üzere 183 kişi bulunuyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.