Dayaklı gasp davasında ceza yağdı

0 53

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Doğa Parkı’nda 11 Haziran 2018’de, meydana gelen olayda  borç alacak verecek meselesi yüzünden Mücahit Şengül, Can Kuya, Mahsun Kaya, Mehmet Karakaya, Aziz Dalga ve Hasan Demir tarafından Hasan Bor adlı şahıs sopa, dikenli ağaç ve tabanca kabzasıyla dövüldü. Hasan Bor’un üzerinde bulunan 14 bin lirası ve 2 cep telefonunu da gasp eden saldırganlar olay anını cep telefonları ile kaydederken Hasan Bor’u 2 saat parkta tuttular. Saldırganlar ayrıca Hasan Bor’a zorla Ceylan adındaki bir kadına tecavüz ettiği yalanını söyletmeye çalıştılar. Hasan Bor’u gasp edip feci şekilde darp eden kişiler parktan kaçarken Hasan Bor’u yaralı olarak gören vatandaşların yardımı ile hastaneye götürüldü.

Hasan Bor’un hastanede yapılan tedavisi esnasında vücudunun çeşitli yerlerinde kırık ve çıkıların olduğunu dair rapor verilirken Hasan Bor’un emniyete giderek şikayette bulunması üzerine. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayla ilgili yakalanan 6 kişi, gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde şüpheliler hakkında, ‘gece vakti yağma, cebir, şiddet, hürriyetinden yoksun bırakma ve kasten yaralama’ suçlarından dava açıldı.

Davanın bugün görülen karar duruşmasında Mehmet Karakaya yaptığı savunmasında “ Hasan Bor ile aramızda bir araç alım satımıyla ilgili sorun olunca arkadaşlarım Mahsun Kaya ve kız arkadaşı ulaşmışlar. Aralarında tartışma olunca Mahsun, Hasan Bor’u dövmüş. Bu suçu işlerken de uyuşturucunun etkisi altındaydı. Benim aylık gelirim 25 bin liranın üzerindedir ve bu olayda benim hiçbir suçum ve kusurum yoktur. Yüce mahkemenizden beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkemede tüm şüpheliler savunmalarında kendilerinin suçu olmadığını olayda sadece Mahsun Kaya’nın kavga ettiği ve darp ettiğini söylemelerine rağmen mahkeme heyeti tüm sanıklar hakkında en az 18 yıl en çok 22 yıl olmak kaydıyla çeşitli cezalar verirken tutuklu sanıklardan Murat Şengül’ün tahliyesine karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.