Pegasus sorumlu yayıncılık istedi

0 19

Dün yaşanan uçak kazasında Pegasus Havayollarına ait bir uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 40 metreden aşağı düştü. Meydana gelen kaza sonrasında üçe bölünen uçakta, 3 yolcu hayatını kaybetti.

Dün yaşanan kaza sonrasında Pegasus Havayollarının son iki yıl içerisindeki üçüncü kazası olarak havacılık tarihine geçti.

Pegasus Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, kaza hakkında açıklamaları gözyaşları dökerek yaptı.

Pegasus Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren yapacağımız ilk şey yara sarma dönemidir. Sizlerden de bir ricamız var. Sorumu yayıncılık yaparak bizlere destek olmanızı ve bu yaraları daha hızlı sarmamıza destek olurken an azından hayatlarını kaybedenlerin yakınlarının acısını hafifletebiliriz” dedi.

Pegasus Genel Müdürü Nane’nin açıklamalarından satır başları;

” Kazanın 18.19’da  meydana gelmesinden 17 dakika sonra 18.36’da benim başkanlığımda 18 kişilik bir ekip toplanmış ve kaza bölgesine gidilerek çalışmalara başlanmıştır. Kaza esnasında uçağımızda 177 yolcu, 6 mürettebat toplam 183 kişi vardır. Kaza sonrasında maalesef 3 kişi hayatını kaybederken yaralılarımız 23 hastaneye sevk edildi. Bu yaralılarımızdan 56 tanesi yapılan ilk kontrollerinin ardından taburcu oldu. Bu süreçte yaralanan misafirlerimiz, çalışanlarımız ve hayatını kaybeden yolcuların aileleri için en zor süreçtir. Kaza sonrasında uçaktan kara kutular alınarak emniyet altına alındı.

Şirket olarak bazı konularda Avrupa Birliği (AB) standartlarının üzerindedir. Şirket olarak  tüm pilotlarımız asla risk almamaları konusunda teşvik ediyoruz. Uçaklarımız eski uçaklar değildir. Tüm bakımları zamanında yapılır. Şimdi şirket olarak yara sarma dönemindeyiz. Yaşanan bu acıdan elimizden geleni yapmayı kendimize görev edindik. Şimdi arkadaşlarımla hastaneye giderek yaralı misafirlerimizi ziyaret edeceğim” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.