Çapa Tıp Fakültesinde rüşvet operasyonu

0 49

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde ameliyat için sıra bekleyen kişilerin ameliyat tarihlerini öne almak için 9 hastadan Prof. Dr. Mazhar Alp B. ve eşi Didem B.’nin 40 bin 200 lira rüşvet aldığı belirlendi.

Alınan rüşvet olayıyla ilgili olarak polislerin yaptığı çalışma sonrasında 2019 ve 2020 yılları içerisinde 9 hastanın ameliyat tarihlerini öne çekmek için rüşvet istendiği bilgileri üzerine soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi. Rüşvet olayı Doç. Dr. Metin K. ve Yasin Ş. adındaki bir vatandaşın hasta yakınlarına ameliyat tarihlerini öne alabileceklerini ve bunun için doktora verilmek üzere 8 bin lira istedikleri, hasta yakınlarından bazılarının direkt olarak adı anılan Doç. Dr. Metin K.’ya giderek durumu söylemeleri üzerine Doç. Dr. Metin K. emniyete giderek kendi adının kullanılarak rüşvet alındığı ve vatandaşların dolandırıldığını söyleyerek emniyete suç duyurusunda bulundu.

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri konu hakkında yapılan suç duyurusu üzerine çalışma başlatarak hasta yakınlarına ulaşarak 9 hasta yakınından toplam 40 bin 200 Lira rüşvet alındığını belirledi. Rüşvet ve dolandırıcılık çalışmasını tamamlayan Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 8 Şubat günü  rüşvete aracılık ettiği tespit ettikleri Yasin Ş.’yi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yakalayarak gözaltına aldı. Hastanede görev yapan Prof. Dr. Mazhar Alp B. ve kendisini Mazhar Alp B.’nin sekreteri olarak tanıtan aynı zamanda ” Seher” ismini kullanan eşi Didem B.(51) ise Kadıköy’deki evlerine yapılan baskınla yakalanarak gözaltına alındı. Didem B.’nin sosyal medyada fenomen olan ‘CZN Burak’ ismiyle tanınan Burak Özdemir’in annesi olduğu öğrenildi.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.