Elazığ depremi sonrası yürümeye başladı

0 43

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında 3 yıldır rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağımlı olarak yaşayan sağ tarafı kısmi felçli 70 yaşındaki Kenan Gül deprem anında ailesinin kendisini evde bırakarak dışarı çıkmasını istedi.

Deprem devam ederken kızları kapıda beklerken depremin şiddetinin bir anda artması sonucu Kenan Gül bir anda yürüyerek dışarıya kadar kendi başına çıkarken yaşanan olaya tanık olan eşi ve çocukları adeta ikinci bir şok yaşadılar. Ailesi ile halen çadır kentte yaşamını sürdüren Kenan Gül depremden dolayı yaşadığı üzüntü ve deprem sonrasında tekrar yürümeye başlaması sonucu mutluğu bir arada yaşamaya başladı.

Kenan Gül yaptığı açıklamada “ Üç yıldır geçirdiğim rahatsızlık yüzünden belimden aşağısı tutmuyordu. Bacaklarımı hiçbir şekilde hissetmiyordum. Deprem esnasında yaşadığım koru yüzünden mi yoksa Allah’ın bir hikmeti mi bilmiyorum ama kızlarıma beni bırakıp evden çıkmalarını istedikten sonra birden bacaklarımda bir güç hissederek hamle yaptığımda yürümeye başladığımı görüp evden ailemle beraber dışarı çıktım. Daha sonra komşularım beni bu halde görüp kollarımdan tutup tamamen binadan dışarı çıkardılar” dedi.

Gül “Yürüdüğüm için öyle mutluyum ki. Uzun zamandır yatağa bağımlı yaşadım Deprem sonrasında yürümeye başladım. Allah düşmanıma dahi deprem felaketi yaşatmasın. Ama benim gibi yatağa bağımlı kullarını düşmanım dahi olsa yürümesini isterim” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.