İmamoğlu ateş püskürdü

0 35

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu çalışmalarını kontrol etmek ve Mecidiyeköy-Şişli istasyonundan test aracını ile deneme sürüşü yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha sonra gündeme ait konularda gazetecilerin sorduğu sorulara cevap verdi.

Beyoğlu Örnektepe’deki arazi ve üzerindeki yurt binasının, TÜRGEV‘den geri alınmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP grubunun oylarıyla arazi ve turt binasının Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis etme kararı alınmasına çok sert tepki göstererek yaptığı açıklamalarda “Bunların yaptığı belediyecilik değil sadece eşkıyalık. Eşkıya kime denir? Başkasının malını gasp edene denir. Biz İBB olarak öğrenciler için yurt yapıyoruz burayı yapan bizsek en iyi yönetecek olan da biziz. Hangi vakıf kimdir nedir benim umurumda değil. En az 2 bin kişilik yurtlar yapacağız ve bu yurtlarımızda örnek hizmetler vereceğiz.

Bunların amacı projeyi meclisteki çoğunluklarına güvenerek başka bir belediyeye verecekler. O belediye üzerinden de o yurtta istedikleri gibi hareket edecekler. Biz bunlara pabuç bırakacak kadar pısırık değiliz. İstanbul halkının malını öylece gasp edemezler. Birkaç siyasi istiyor diye 16 milyonun hakkını kimsenin gasp etmesine hakkı yok. Bunlar şimdi isteseler kalkıp İBB’nin Saraçhane’deki binasını Fatih Belediyesi’ne mi verecekler. Böyle bir yetki hiç kimsede yok.

Bunların alacağı karar yok hükmündedir. O vakıflar kendi işlerine baksınlar. Karar başkanlık makamına sunulduğunda direk tarafımızdan veto edilecek. Hukuki süreçler işlerken zabıtlarımızla gideceğiz ve temizleyeceğiz. Bizim İBB olarak kendi vakfımız var. Vakfımız aracılığı ile bu arsada yurt ve kreş hizmeti başlatacağız ve kendimiz yöneteceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.