Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan vatandaşa ilginç uyarı

0 29

Dini konularda halkı bilinçlendirmesi gereken ve dini hizmetlerin vatandaşa eksiksiz sunulması ilk görevi olan Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın yayımladığı Aile dergisinde, dini konular yerine pazar alışverişi konusunda vatandaşlara pratik bilgilere yer verildi. Diyanet’in Aile adlı dergisi vatandaşlara tasarruflu alışveriş konusunda ilginç püf noktaları verirken vatandaşlara da ilginç önerilerde bulundu. “Pazar alışverişi yapmadan tüm pazarların dolaşılarak fiyatları öğrendikten sonra ucuz alışverişi tamamlamak için akşam saatlerini beklemesini önerirken ayrıca ucuz ve kaliteli ürün almak için devamlı olarak aynı pazarcından alışveriş yapılmasını” tavsiyede bulundu.

Diyanet’in Aile dergisine göre alışverişin püf noktaları:

Alışveriş öncesinde evde eksik olan alınması gereken ürünlerin listesi yazılmalı ve alışveriş yaparken liste harici bir şey alınmamalı. Eğer pazarın tamamını dolaşırsanız daha uygun fiyatlara daha iyi ürünler bulunabilir ve böylece uygun rakamlarla alışveriş tamamlanır.

Akşam saatlerinde pazarcılar ürünlerinin tamamını ellerinden çıkarmak için fiyatları düşürmeye başladıkları için pazar alışverişlerini akşam pazarı yaparak değerlendirin.

Mümkün olduğunca aynı Pazar esnafından alışveriş yapmaya çalışın. Böylece aranızda bir dostluk bağı kurularak taze ürünlere daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Pazar alışverişi için muhakkak bir Pazar arabası edinin. Böylece pazarda daha rahat hareket eder ve poşet israfından da kurtulmuş oluruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.