Cep telefonuna gelen linke tıklayınca hayatının şokunu yaşadı

0 38

Babasının telefonuna gelen bir mesajda bulunan linke tıklayan Elif Soylu linkin yönlendirdiği sayfayı açınca piyasa değeri 4 bin lira civarında olan telefonun 199 liraya satışa çıkarıldığını gösteren reklamla karşılaştı. Linkin açıldığı sayfada bulunan “Sipariş vermek için tıklayın” yazısı da bulunan link açtığında telefonu satın almak için çıkan formu doldurduktan kısa bir süre sonra kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişi Elif Soylu’yu arayarak adres bilgisini aldıktan sonra siparişin onaylandığını söyledi.

3 gün sonra Elif Soylu’nun ikametgahına gelen kargoda cep telefonu yerine cinsel içerikli solüsyon çıkması üzerine Elif Soylu polis merkezine giderek şikayette bulundu. Polis merkezindeki görevli polis memurları da Elif Soylu’yu Tüketici Hakem Heyeti’ne yönlendirken burada ki görevliler de Elif  Soylu’ya, faturası olmadığı için işlem yapılamayacağı söylendi.

Yaşanan olaylar üzerine bir açıklama yapan Elif Soylu “ Babamın telefonuna gelen linke tıkladığımda 199 liraya akıllı telefon veren ve formu doldurmamı isteyen bir yazıyı görünce formu doldurup siparişi onayladım. Daha sonra beni arayanlara da dolandırıcılık filan olmasın diye sorduğumda bana yasal bir firma olduklarını söyleyince bende siparişi onayladığımı söyledim. 3 gün sonra siparişim gelince cep telefonu yerine cinsel solüsyon çıkınca dolandırıldığımı anladım. Polis merkezine gidip şikayetçi oldum onlarda beni tüketici heyetine yönlendirdiler. Tüketici heyeti elimde faturam olmadığı için hiçbir işlem yapamayacaklarını söylediler. Ben mağdur oldum başka kimseler mağdur olmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.