Minik Leyla cinayetinde gizli tanığın ifadesi ortaya çıktı

0 34

15 Haziran 2018 günü Ağrı’nın Bezirhane köyünde kaybolduktan 3 gün sonra ölü olarak bulunan Leyla Aydemir cinayetinde gizli tanığın ifadeleri bir anda dengeleri değiştirdi.

Leyla Aydemir’in ölü olarak bulunmasının ardından davaya bakan Ağrı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanan baba Nihat Aydemir kardeşi Yusuf Aydemir ve kuzenleri Mehmet Ali Aydemir tutuklanmış. Davanın ilk duruşmasında kuzen Mehmet Ali Aydemir adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

7 sanığın yargılandığı davanın gizli tanığının verdiği ifade basına sızdı. Gizli tanığın ifadesinde göre “köyde dolaşırken Leyla’yı dedesinin evinin önünde oynarken gördüm. Yusuf’da yanında idi. Ayrıca Ü. adındaki bir çocuk da orada oyun oynuyordu. Yusuf kendi evlerinin karşısında bulunan bir evin kapısına yaslanmış etrafı tedirgin gözlerle kontrol ediyordu. Daha sonra Leyla’nın annesi dışarı çıkarak Yusuf’a kızını sorduğunda Yusuf kendisine kızının köyün içine doğru gittiğini söyledi. Annesi de kızı Leyla’yı aramak için köyün içine girdi. Ben Leyla’yı kim kaçırdı bilmem, görmedim de. Ama Leyla kaybolmadan önce en son Yusuf’un yanındaydı.

Leyla’nın kaybolmasından sonra yapılan arama çalışmalarına bende katıldım. Yusuf aramalarda sanki Leyla’yı değil de kendi anahtarını kaybetmiş de onu arıyor gibi bir haldeydi. Ben Yusuf’un arama çalışmalarına katılmış gibi gözükmek için böyle davrandığını düşünüyorum. Leyla’nın kaybolduğu haberi ortaya çıkınca Yusuf sarhoş gibi bir haldeydi. Herkese çocuğa köy içinde bir şey olmayacağını söyleyerek rahatlatmaya çalışması telaşlı insanlara da sakin olun demesi bende şüphe uyandırdı. Yusuf ile Leyla’nın babası Nihat arasında da husumet olduğuna dair duyumlar var” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.