Patates satma bahanesi ile yapılan cinsel saldırıya 12,5 yıl hapis

0 28

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Yunus Emre Mahallesi’nde 26 Ekim 2018’de meydana gelen olayda Demir Ç adlı bir pazarcı., L.G.’nin evine gidirek kapıyı çaldı. Kapıyı açan L.G.’ye “ben eşinizin kahvehane arkadaşıyım, eşiniz beni gönderdi az ileri de benim evimde çuval içinde patatesler var. Gelip içinden seçip almanızı söyledi” dedi. Daha sonra L.G. ile birlikte kendi evine giden Demir Ç. kapıdan içeri girer girmez kapıyı kilitleyerek L.G. adındaki kadına cinsel saldırı gerçekleştirdi. Demir Ç.’nin cinsel saldırısından kurtulan L.G. evden koşarak kendi evine gitti ve durumu kocasına anlattı. L.G. eşi ile birlikte hastaneye giderek darp raporu aldıktan sonra Demir Ç. hakkında şikayetçi oldu. Polis ekipleri tarafından soruşturma kapsamında Demir Ç. gözaltına alınırken çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken “nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs suçundan Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.

2 Mayıs 2019 günü davanın yapılan karar duruşmasında Demir Ç suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti cinsel saldırı suçundan 9,5 yıl, hürriyetten yoksun kılma suçundan da 4,5 yıl olmak üzere Demir Ç. hakkında 14 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Demir Ç.’nin avukatının itirazı üzerine dosya Bölge Adliyesi Mahkemesi tarafından yeniden inceleme altına alınırken Demir Ç. hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek “ Bana komplo kuruldu. L.G.’nin eşi benden evlerine patates bırakmamı istedi. Bende bunun üzerine evin girişine patates çuvalı bıraktım ve L.G.’den gelip seçmesini istedim. Kendisini cinsel amaçlı evime götürmedim ve kendisine dokunmadım dahi” dedi.

Mağdur L.G. ise verdiği ifadesinde “ Evlerine patates seçmeye gittiğimde kapıyı üzerimize hemen kilitledi ve hemen bana saldırıya kalkıştı. Beni sürükleyerek odanın içine sokmaya çalışırken kendisine direndiğim için üzerimdeki elbiseleri çıkaramadı. Daha sonra elinden kurtularak evin kapısını açarak kendi evime kaçtım” dedi.

7’nci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin basit cinsel saldırı suçundan vermiş olduğu 9,5 yıl cezayı fazla bularak 8 yıla indirdi ve sanığının toplam cezasını 12,5 yıla indirerek tutukluluk halinin devamına karar verdi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.