Liseli kızlar macera için evden kaçmışlar

0 44

20 Şubat Perşembe günü okudukları Isparta’da Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne evlerinden okula gitmek için çıkan Tuana Yıldız, Buse Aydoğan ve Gülizar Soy ortadan kayboldular. Akşam okul çıkışı evlerine gelmeyen liseli kızların aileleri polise giderek kızları hakkında kayıp başvurusunda bulunmuşlar ve geçtiğimiz günlerde de liseli genç kızların aileleri bir televizyon programına çıkarak kızlarının bulunması için yardım çağrısında bulunmuşlardı.

Isparta İl Emniyet Müdürlü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları araştırmalar sonrasında liseli kızların Isparta’dan bindikleri minibüs ile Denizli’ye geldikleri, ardında da yolda otostop yaparak bir otomobile bindikleri tespit edildi. Ekipler liseli kızların otostopla seyahat ettikleri otomobilin plakasını ve sürücüsünü tespit ederken otomobilin yakıt almak için girdiği benzin istasyonu çalışanları da otomobilin arkasında oturan genç kızları tanıyıp polisi aradığı ortaya çıktı. Polis ekipleri otomobilin sahiplerine ulaşarak ifadelerini aldıklarında genç kızların Denizli- İzmir karayolu Buldan Kavşağı’nda otomobilinden indirdiğini söylemesi üzerine İzmir’de oldukları belirlenen liseli kızların bulunması için şehrin bir çok noktasında arama çalışmaları başlatıldı. Polis ekipleri genç kızları İzmir’in Konak ilçesinde bulmaları sonucu genç kızlar Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Burada ifadeleri alınan kızlar verdikleri ifadelerinde macera için evden kaçtıklarını ifade ederlerken geri dönüp dönmeme konusunda kararsız olduklarını, otostop  çekerek İzmir’e geldiklerini, İzmir’de de palyaço kılığına girerek maddi kazanç sağlamayı hedefledikleri öğrenildi.

Isparta’dan kaçtıktan 5 gün sonra İzmir’de bulunan liseli kızlar ailelerinin İzmir’e gelmesi üzerine ailelerine teslim edildiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.