Evcil hayvanlarını komşusuna bırakıp sınırı geçti

0 32

İdlib’de 34 şehit vermemizin ardından sınır kapılarının açılması sonucu ülkemizden ayrılan düzensiz göçmenler arasında ilginç insan manzaraları yaşanmaya devam ediyor. Sınır kapılarının 4 gün önce açılmasının ardından yüz bin civarında göçmen çeşitli yollardan Yunanistan sınırına akın etmeye başladı.

Uzun yıllardır Avrupa’ya göç etmenin hayalini yaşayan düzensiz göçmenler sınırın sıfır noktasına akın ederken Filistin vatandaşı olan düzensiz göçmen Ahmet uzun zamandır baktığı kedisi ve köpeğini Avrupa’ya beraberinde götürmek için sınırın sıfır noktasına geldi ve burada daha önce sosyal medya üzerinden daha önce tanıştığı hayvan severe köpeğini ve kedisini sınırdan geçiremeyeceği için geçici olarak emanet etti ve gözyaşları içinde hayvanlarını teslim etti.

Ahmet Türkiye’de 6 yıl önce sahiplenip bakmaya başladığı hayvanları için duygulanıp ağlayarak “Buradan Hollanda’ya gitmek istiyorum. Giderken karşılaşacağım zorluklar yüzünden zarar görmemeleri için sosyal medyadan tanıştığım bir Türk arkadaşıma hayvanlarımı emanet ediyorum. Hollanda’ya geçtikten birkaç ay sonra Türkiye’ye geri gelerek onları da yanıma alacağım” dedi.

Filistinli Ahmet’in kedi ve köpeğini geçici olarak sahiplenmek için İstanbul’dan gelen Tolga Akyıldız ise “Haberleri izledikten sonra Ahmet’in kedi ve köpeğini almak için buraya geldim.  Dilerim arkadaşım Avrupa’da istediği bir yere gider ve ben tekrar onu hayvanları ile buluştururum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.