Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden alkışlanacak davranış

0 80

Özellikle hasta ve engelli vatandaşların yaşadıkları sorunları gidermede öncelik tanıyan Mersin Büyükşehir Belediyesi bu konuda çalışmaları ile örnek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye ve yürüteç temin eden ve bu vatandaşlara evlerinde hizmeti ayağına getiren Büyükşehir Belediye ekipleri aynı zamanda kendilerine iletilen tüm talepleri çözmek için yoğun çaba sarf etmeye devam ediyor.

Geçirdikleri rahatsızlıklar yüzünden %90’ın üzerinde engelli raporu olan ve Tarsus’a bağlı Baltalı Mahallesi’nde ikamet eden engelli raporu olan 4 çocuk babası 74 yaşındaki Ercan Öztürk ve 64 yaşındaki eşi Nadire Öztürk çiftinin yardımına Büyükşehir Belediyesi ekipleri hemen koştu. Rahatsızlıkları yüzünden hastaneye sık sık gitmek zorunda kalan çiftin ikamet ettikleri evlerinin elverişsiz bahçesi yüzünden ambulansın ulaşım sorunu yaşaması üzerine çiftin çocukları ve torunları ile beraber yaşadıkları evin ön bölümü ambulansın rahatlıkla giriş ve çıkış yapması için Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı.

Konu hakkında açıklama yapan Öztürk çiftinin oğulları Bekir Öztürk, “Annem ve babam rahatsızlıkları yüzünden felç geçirdiler. Her ikisinin de ayrıca engelli raporları var. Babamın kalp rahatsızlığı yüzünden sık sık hastaneye gitmesi gerekiyor. Bu gibi durumlarda ambulans evimize kadar gelemiyor. Bu gibi durumlarda zamanla yarıştığımız için ciddi sorunlar yaşıyorduk. Maddi gücümüz olmadığı için biz asfaltlama yaptıramayınca durumu Büyükşehir yetkililerine ilettim. Yetkililer çok kısa sürede geldiler ve yaptıkları inceleme sonrasında talebimizi uygun görüp hemen asfaltlama yaptılar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.