Yanımdaki adamı sana dövdürmem cinayeti

0 57

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde bir gün önce kavga eden Sezer Güney ve Levent Gündüz  çevredekilerin araya girmesi sonrasında birbirlerine küfür ederek olay yerinden ayrıldıktan bir gün sonra tekrar karşılaşınca aralarında tartışma başladı. Tartışma bir anda kavgaya dönüştüğü esnada Levent Gündüz üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahı ile Sezer Güney’i ağır yaraladı. Levent Gündüz’ün tabancasından çıkan üç merminin isabet etmesi sonucu vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Sezer Güney doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Cinayet sonrasında olay yerine gelen polisler tarafından Levent Gündüz gözaltına alındı ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken hakkında kasten adam öldürme suçundan dava açıldı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Sezer Güney’in ,daha önceden arasında  husumet bulunan Mustafa adındaki kişiyi darp edeceğini söylemesi üzerine Levent Gündüz’ün sinirlenerek “Yanımdaki adamı sana dövdürtmem.” diyerek aralarında kavga yaşandığını ve bir sonraki gün de yolda karşılaştıklarında Sezer Güney’in kendisine saldırması üzerine üzerinde bulunan tabanca ile ateş ederek öldürdüğü” ifade edildi.

Yargılanmasına Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilen Levent Gündüz’ün  karar duruşmasında pişman olduğunu belirttiği öğrenilirken mahkeme heyeti tarafından önce ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Gündüz daha sonra mahkemede gösterdiği iyi halden dolayı cezasında indirime gidilerekGündüz’e 12.5 yıl hapis cezası verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.