Cezaevlerinde görüşler 2 hafta yasaklandı

0 24

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ülkemizde koranvirüs salgınına karşı adliyelerde ve cezaevlerinde alınması düşünülen tedbirleri basın mensupları ile paylaşırken bir çok konuda merak edilen sorulara da cevap vermiş oldu.

CEZAEVİLERİNDE ZİYARETLER 2 HAFTA ERTELENDİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada kapalı ve açık cezaevlerindeki tüm görüşlerin iki hafta boyunca ertelendiğini açıkladı.

AÇIK CEZAEVLERİNDEKİ MAHKUMLARIN İZİNLERİ DE ERTELENDİ

Açık cezaevlerinde yatan tutuklu ve hükümlülerin iki hafta süreyle özel izin haklarının kaldırıldığını açıklayan Adalet Bakanı Abdullah Gül, koronavirüs ile ilgili süreç bittiğinde de ise tutuklu ve hükümlülerin kullanamadıkları haklarının kendisine verileceğini de dile getirdi.

HASTALIK BELİRTİSİ OLANLAR ÖNCE HASTANEDE TEDAVİ EDİLECEK

Adalet Bakanlığı’nın cezaevlerinde yatan mahkumlar için uyguladığı iş yurtları kapsamında dışarıda çalışan hükümlülerinde diğer hükümlülerden ayrılmasının kararlaştırıldığını ifade eden Adalet Bakanı Abdullah Gül “İş yurtları kapsamında dışarıda çalışan tutuklu ve hükümlülerin hastalık belirtisi olanlarının hastanelerde tedavilerinin yapıldıktan sonra cezaevlerine alınmalarının kararlaştırıldığını, adli ve duruşma işlemlerinde çok acil olmayan tüm işlemlerin ertelenmesine bu konuda yargı mensuplarının takdirine bırakılmasını önerdi. Çocuk eğitim evleri ve cezaevlerindeki aile görüş odalarının da kullanılması iki hafta süreyle ertelenmiştir” ifadelerini kullandı.

CEZAEVLERİNDE NAKİLLER DE 2 HAFTA ERTELENDİ

Adalet Bakanı Abdullah Gül ayrıca ceza infaz kurumları arasındaki nakillerinde iki hafta süre ile ertelendiğini ve kuruma gelenlerin ateşlerinin ölçüleceğini kaydetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.