AVM’lerin açılış ve kapanış saatleri değişti

0 57

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, bugün yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada  “Koronavirüs yüzünden dünyanın bir çok yerinde  ve ülkemizde zor günlerin yaşandığının farkındayız. Bu zor süreçte insanların yaşamalarına da devam ettiğini göz önüne bulundurarak halkımızın koronavirüsten korunmak için alınan tüm kararları destekliyoruz. Bu süreçte ülkemizde bulunan tüm AVM’lerin güvenli alanlar olma özelliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak için seferber ediyoruz. Kamu sağlığını AVM’ler olarak her şeyin önünde tutuyoruz. Bu dönemde para kaybetme korkusu düşünmüyor ve sadece halkımızın sağlığını düşünerek kamu otoriteriyle tam bir uyum içerisinde hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Açıklamasının devamın Hüseyin Altaş “AVM’lerimizde bulunan kiracılarımızla görüşerek ortak bir tavsiye kararı alarak AVM’lerimizin öğlen 12:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır. Alınan bu karar AVM’lerde istihdam edilen kişilerin etkilenmemesi için personelin belli kısmına yıllık izinler kullandırılacak ve bu sayede AVM çalışanlarımızın da birbirleriyle temas etmemesi sağlanacak ve tüm hizmetlerimizin kesintisiz ve hijyenik olarak devam etmesini sağlarken hem AVM çalışanlarımızın sağlığını hem AVM’lerimize gelen halkımızın sağlığını korumayı hedefliyoruz” dedi.

Açıklamanın son kısmında da “ Tüm AVM’lerde dezenfektasyon çalışmalarının yapıldığ, tüm çalışanların maskelerinin tedarik edildiği, özellikle çocuklarımız için AVM’lerimizde oluşturulan kapalı çocuk alanları ve etkinlik alanlarının kapalı tutulmasını tavsiye ettik. Ayrıca AVM içerisinde halkı bilinçlendirmek için videoların devamlı olarak yayınlanmasına devam edilecek” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.