Milli Savunma Bakanı askeriyedeki koronavirüs tedbirlerini açıkladı

0 36

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bugün alınan koronavirüs tedbirlerini basına açıkladı.

Bakan Akar yaptığı açıklamada alınan tüm tedbirlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin diğer faaliyetlerini olumsuz etkilemeyecek şekilde uygulayacaklarını belirtti.

ASKERE ALIMLAR DEVAM EDECEK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada “ Askerlik dönemi gelmiş olan askerlerin celp işlemlerine devam edileceğini, Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak çalışılarak askere alınacak gençlerin eğitim merkezlerine katılışları esnasında ek önlemler alınacağını” ifade etti.

Açıklamasına devam eden Akar “ Tüm askeri okulların 13 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edildiğini, töreni kurs, kısa süreli toplantı, seminer gibi faaliyetlerin tamamen durdurulduğunu, bu süreç zarfında tüm karargah ve birliklere ziyaretçi alınmayacağını, tüm orduevlerine ve askeri misafirhanelere mecburi bir durum olmadıkça kimsenin kabul edilmeyeceğini ve günü birlik kullanımlar için dahi kapatılmıştır. Tüm personelin geçici yurt dışı görevlerinin ertelendiğini ayrıca milli ve ulusal tüm tatbikatların ertelendiğini belirtirken aynı zamanda yurt dışından dönen tüm askeri personelin yurda dönüşlerinde sağlık kontrolüne tabi tutulacağını ve belli bir süre diğer personel ile temasının önleneceğiniz” sözlerine ekledi.

“Askeri birliklerde görev yapan Mehmetçiklerimizin hafta sonu izinlerinin tamamen kaldırıldığını, ailelerin de birliklerinde görev yapan yakınlarının ziyaretlerini belli bir süre izin verilmeyeceğini, hudut birliklerinde görev yapan askerlerimizin kendilerini virüse karşı koruyacak şekilde koruyu elbise ve maske kullanması sağlanmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen her türlü tedbir uygulanacaktır” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.