İstanbul’da utandıran görüntü

0 34

İstanbul’da da insanlığımızdan utandıracak bir olay yaşandı. Meydana gelen olayda bir grup genç yaşlı bir adamı durdurarak yaşlı bir adama zorla maske takarak başına kolonya döktü. “Virüsün birini bulduk” diyen kişi ,yaşlı adamın gitmesini engelleyerek yaşlı adama “Bak lan buraya” diyerek zorla durduruyor. “Virüs vakasına yakalanmış. Acil müdahale timi geldi” diyerek zorla yaşlı adama maske taktıran kişi daha sonra zorla başına kolonya döktükten sonra   “Kesinlikle kimseye bulaşmıyorsun, doğru hastaneye gidiyorsun” diyen kişi yaşlı adamı gönderiyor.

Sosyal medyada videonun kısa bir süre içinde yayılmasının ardından olaylara maruz kalan İhsan Ö.’nün oğlu Ahmet Ö. sosyal medyadan yaptığı paylaşımında “Babam şizofreni hastasıdır. Bu görüntülerde büyük bir rahatsızlık duyduk. Görüntülerin sosyal medyadan kaldırılması için çok uğraştım ama başaramadım. En son videoyu çeken kişiye ulaştım ona rica ettim ama oralı bile olmadı. Dedem ve babaannem ağlamaktan kahroldu” dedi.

Sosyal medyada açıklamalarına devam eden Ahmet Ö. “ Bu adamlar bir de babama bu görüntülerden dolayı şikayetçi olursan oğlunu yok ederiz” diyerek utanmadan bir de tehdit etmişler. Babamın cezai ehliyeti yok sadece bize bir şey olmasından korktuğu için şikayetçi değilim demek zorunda kaldı. Biz her zaman her ortamda babamızın yanındayız. Yarın savcılığa giderek bu kişi hakkında şikayetçi olacağız. Allah rızası için bize destek olun” dedi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında yaşlı adama zorla maske takıp kolonya döken kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Görüntüleri inceleyen ekipler yaşlı adama maske takan Osman K.’yı gözaltına aldılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.