Biz doktorları alkışlarken o doktoru darp etti

0 38

Samsun’un İlkadım ilçesinde meydana gelen olayda parmağını kapıya sıkıştıran D.A. kuzeni Gamze K. ve iki yakınıyla birlikte Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gitti. Acil serviste travma bölümünde görevli tıbbi sekreter Gamze K. ile birlikte travma bölümüne giren D.A. ve diğer iki kişiye koronavirüs nedeni ile hasta haricindeki diğer kişilerin travma bölümünden çıkmasını istedi.

DOKTORU DUVALA MASA ARASINA SIKIŞTIRIP DARP ETTİLER

Travma bölümünde yaşanan tartışma sonrasında pratisyen hekim Z.K., D.A.’nın parmağına muayene için dokunduğu esnada canının yandığını iddia eden D.A.” Sen nasıl bir doktorsun, parmağıma dokunarak canımı yaktın, sen doktor olduğuna emin misin?” diyerek hakaretlerde bulundu. Bunun üzerine Gamze K. ile birlikte bir yakını kendilerine cevap veren doktoru muayene masası ile duvar arasına sıkıştırarak darp etmeye başladılar.

Hasta yakınlarının saldırısına uğrayan pratisyen hekim beyaz kod vererek muayene yaptığı yere polisleri çağırdı. Polisler olay mahalline gelerek tedavisi tamamlanan D.A. ve Gamze K.’yı ifadelerini almak için İlyasköy Polis Merkezi’ne götürdüler. Burada ifadeleri alınan Gamze K. ve D.A. emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildiler. Gamze K. ve D.A. çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından D.A. adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken Gamze K. ise hakaret ve kasten yaralama suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.